Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie 2020: Sześciu polskich pływaków zostało wykluczonych z rozgrywek z powodu… błędu administracyjnego!

Sześciu polskich pływaków, którzy mieli wystartować w Igrzyskach Olimpijskich 2020, musiało opuścić Japonię przed rozpoczęciem zawodów po błędzie administracyjnym Polskiego Związku Pływackiego (PZP).

sWjeżdżając w niedzielę do Polski pływacy zagrozili postępowaniem sądowym i wezwali szefa PZP do rezygnacji.

„Chciałbym wyrazić mój głęboki żal i smutek z powodu zaistniałej sytuacji” – powiedział w oświadczeniu prezes PZP Paul Słominski, który przyznał się do błędu.

Alicia Schurz, jedna z sześciu pływaczek, które musiały wrócić do Polski, potępiła „niekompetencję” PZP na portalach społecznościowych, mówiąc, że federacja „nie zrozumiała zasad”.

„Wyobraź sobie poświęcenie pięciu lat swojego życia i poświęcenie prowadzące do fiaska” – skarżył się Tchorz, który startował na igrzyskach olimpijskich w 2012 i 2016 roku.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się w piątek, a zawody pływackie rozpoczną się w sobotę.

Poza Tchorzem, Mateuszem Chowańcem, Janem Kozakiewiczem, Jakubem Kraską, Pauliną Pedą i Aleksandrą Polą? Ska są również zaniepokojeni tym błędem administracyjnym PZP przy rejestracji swoich przedstawicieli, informuje polski portal sport.pl.

READ  Wimbledon, ćwierćfinały – duże porażki Federera