Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hubble nie odpowiedział od ponad tygodnia

Od zeszłego tygodnia komputer pokładowy, który obecnie steruje instrumentami Hubble’a, przestał działać. NASA próbuje go zrestartować, ale na razie bez powodzenia. Czy powinniśmy pożegnać się z Hubble’em? Czekając na jego doświadczenie, przeczytajmy ponownie karty jego historii.

w Timajos, czyli dzieło, w którym objawia się legenda Atlantydy, filozofa i matematyka Alfred North Whitehead Uważany za jedno z najważniejszych dzieł narodzin zachodniej kosmologii naukowej, Platon stwierdził, że jeśli człowiek ma wzrok, jest „ Badając kręgi na niebieInteligencja Wiecznie nauczono nas prowadzić nasze umysły, które, choć zaburzone w swoich ruchach, są tej samej natury co te inne dobrze uporządkowane obwody i które są kierowane przez ten spektakl, aby nadać naszym myślom najbardziej regularny kierunek obejmujący naszą naturę, jako boskie obwody, od których nie zbaczają, My regulujemy, kto od nas odchodzi. ».

Marsz ludzkości ku wiedzy i racjonalności w pełni uzasadnił tak wyrażoną intuicję wizualną. Po ponad dwóch tysiącach lat pisania dialogów Platona, Henri Poincare Powtórzył to w swojej pracy Wartość wiedzy. W szóstym rozdziale poświęconym astronomii ten wielki mistrz mechaniki nieba, przewidział teorię chaosu, napisał, że to, co chciał czytelnikowi pokazać przede wszystkim, W jakim stopniu astronomia ułatwiła pracę innym naukom, bardziej bezpośrednio, ponieważ uczyniła nas duchem zdolnym do zrozumienia natury ».

Hubble dokonał ważnych odkryć i potwierdził wiele hipotez. Odkrycie ciemnej energii było stosunkowo nieoczekiwane, ale teleskop potwierdził obecność supermasywnych czarnych dziur w galaktykach. Umożliwiło także badanie atmosfery egzoplanet. Oto wideo z okazji 25. rocznicy jego powstania z zeznaniami niektórych astronomów, którzy z niego korzystali. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie francuskie, kliknij prostokąt z dwoma poziomymi paskami w prawym dolnym rogu. Tłumaczenie powinno pojawić się w języku angielskim, jeśli jeszcze nie istnieje. Następnie, klikając nakrętkę po prawej stronie prostokąta, zobaczysz słowa „Tłumacz tłumaczenie”. Kliknij, aby wyświetlić menu wyboru języka, wybierz „Francuski”, a następnie kliknij „OK”. © Kosmiczny teleskop Hubble

Dwa komputery pokładowe i cztery nadmiarowe moduły pamięci dla teleskopu Hubble’a

teleskop Hubble niewątpliwie przyczynił się do programu Platona dla Noosfery prawie 2500 lat temu. Mam nadzieję, że to nie koniec NASA Nadal nie ogłosił, że błąd został rozwiązanykomputer Krawędź Hubble’a. Chociaż nie sięga czasów starości, komputery z bliźniaczymi bogami, Turing et von Neumann, Le NASA-1 Standardowy komputer statku kosmicznego (NSSC-1) sięga jeszcze lat 80., więc można go uznać za jeden z efektów starzenia się kosmosu. teraz statek kosmiczny Nie ma już możliwości bezpośredniej naprawy lub wymiany.

READ  Górnictwo kosmiczne to nie science fiction, a Kanada może mieć w tym wiele miejsca

Wszystko wskazuje na to, że maszyny Hubble’a, których dokonał swoich odkryć, nadal działają doskonale. Ale może powinniśmy postanowić to opłakiwać Oko ludzkość w orbitowanie في. Bez przewijania jej życia przed możliwą śmiercią, jest to szansa na przypomnienie sobie wydarzeń, które naznaczyły ją kilka kluczowych dat i filmów, które sprawiły, że miała 30 latmi i 25mi Boże Narodzenie.

Bądźmy jednak optymistami, jeśli wierzyć komunikacie prasowemu NASA, napotkany problem dotyczy modułów pamięci komputera. Jest ich 4, są zbędne i używane tylko jako Kopie zapasowe Podczas gdy komputer normalnie używa tylko jednej jednostki. Ale przede wszystkim, w tym komunikacie prasowym NASA ogłosiła, że ​​w rzeczywistości na Hubble’a znajdują się dwa komputery NSSC-1. Jest to również konkretnie system tworzenia kopii zapasowych częsty.

Film z okazji trzydziestej rocznicy powstania Hubble’a. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno się wtedy pojawić tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „Francuski”. © Europejska Agencja Kosmiczna, ten który

NASA ogłosiła 22 czerwca, że ​​przez kilka dni trwają testy mające na celu ustalenie problemów z komputerem pokładowym, jego modułami pamięci i systemem komunikacji między tymi elementami.

Jeśli nie zostanie znalezione żadne rozwiązanie, inżynierowie zainicjują procedurę, która umożliwi Hubble’owi korzystanie z komputera zapasowego. Był to również zamiennik poprzedniego systemu, który zawiódł po 18 latach w kosmosie i został sprowadzony w 2009 roku przez wahadłowiec kosmiczny. Technologia jest taka sama i pochodzi z lat 80., a ocena wydajności komputera i przywrócenie procesów naukowych, które przeprowadził Hubble, zajmie kilka dni. Komputer zapasowy nie włączył się od czasu instalacji, ale zgodnie z komunikatem prasowym NASA możemy być optymistami, ponieważ przed instalacją został gruntownie przetestowany w terenie.

READ  Dzięki Axiom i SpaceX Międzynarodowa Stacja Kosmiczna stanie się modna!

Historia Hubble’a w kilku terminach

  • 1923: PionierAstronauci i pociskiHermann Oberth publikuje artykuł proponujący ideę teleskopu krążącego wokół Ziemi.
  • 1946: astronom Lyman Spitzer Pisze raport na temat korzyści płynących z obserwatorium kosmicznego.
  • 1977: Kongres USA zatwierdził finansowanie dużego teleskopu kosmicznego.
  • 1990: Wahadłowiec Odkrycie (STS-31) został uruchomiony 24 kwietnia. Następnego dnia Hubble został wysłany w kosmos, ale pierwsze zdjęcia wykonane 25 czerwca 1990 r. wykazały, że Lustro Głowa Hubble’a była ofiarą aberracji sferycznej. Wszystkie zdjęcia są rozmazane. Problem zostanie rozwiązany dzięki urządzeniu Kostar, które skoryguje to odchylenie, zainstalowanemu podczas misji STS-61 w 1993 roku.
  • 1994: Hubble dokonał szczegółowych obserwacji komety Szewc Levi’s 9 zderza się z planetą Jowisz. Ponadto obserwując galaktykę M87, Hubble dostarcza rozstrzygających dowodów na istnienie supermasywne czarne dziury w centrach galaktyki.
  • 1996: Pierwsze Głębokie Pole Hubble’a, które zaobserwowano pod koniec 1995 r. Naukowcy astronomii studiować galaktykiWszechświat prymitywny. W tym samym roku Hubble rozwiązał galaktyki macierzyste kwazary.
  • 2001: Hubble był w stanie zmierzyć obecność pewnych pierwiastków w atmosferze egzoplanety HD 209458b.
  • 2005: Hubble odkrył dwa poniedziałek na orbicie wokół Pluton (Odkryje jeszcze dwa w 2011 i 2012 roku.)
  • 2008: Hubble zrobił zdjęcie egzoplanety usta wieloryba b, pierwszy widoczny obraz egzoplanety. W tym samym roku Hubble znalazł na planecie cząsteczki organiczne dodatkowy i 100 000mi Świętuje się orbitę teleskopu wokół Ziemi.
  • 2013: Hubble po raz pierwszy pozwala ustalić prawdę kolor Egzoplaneta na swojej orbicie, a para wodna jest obserwowana podczas erupcji wulkanu na powierzchni jednego z księżyców Jowisza, Europa.

Hubble przestał działać

Artykuł autorstwa Celine DeLosarch Opublikowano 19.06.2021

Teleskop kosmiczny został wystrzelony w 1990 roku Hubble obrażenia się kumulują. NASA zgłoszono 16 czerwca Całkowite wyłączenie komputera pokładowego, niedziela, 13 czerwca, krótko po 16:00. Komputer pokładowy, który steruje wszystkimi instrumentami teleskopu, przeszedł w tryb nieaktywny, najwyraźniej z powodu Karta pamięci wadliwy. personel centrum kontroli Centrum lotów kosmicznych Goddarda NASA próbowała ponownie uruchomić komputer w poniedziałek, ale wkrótce napotkała ten sam problem.

READ  Oczywiste gry kosmiczne nie są najlepsze - Marseilia News

Ten komputer nie jest nowy: został zbudowany w latach 80., a kartę pamięci wymieniono podczas ostatniej misji konserwacja W 2009 roku. Ta porażka nastąpiła Szereg innych problemów Zdarzyło się to na różnych instrumentach w ostatnich latach i ilustruje stan starzenia się tego teleskopu, którego nie można już odnawiać. Niestety, uruchomienie Teleskopu Jamesa Webba, który miał zastąpić go w 2018 roku, Nigdy nie przestawaj się spóźniać I prawie dziesięć lat opóźnienia. Miejmy nadzieję, że będzie niezawodny, ponieważ znajduje się 1,5 miliona km od Ziemi (w porównaniu z 600 km od Hubble’a), nie będzie dostępny do konserwacji.

Tymczasem zespół Centrum lotów kosmicznych Goddarda Próbuje ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym, przełączając się na zapasową kartę pamięci. Jeśli te wysiłki się powiodą, Hubble Będzie przechodzić testy przez jeden dzień, zanim ponownie uruchomi swoje instrumenty naukowe. W przeciwnym razie obserwacje wszechświata stanowiłyby ogromną pustkę.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?