Hollingsworth i Rodriguez kończą Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2022

Raices, Czechy – Mąż wszystkich amerykańskich byłych chłopaków, Henry Hollingworth ’22 i Jose Rodriguez ’22 reprezentował Stany Zjednoczone na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Europie.

Oba Niedźwiedzie poszły wiosłować w amerykańskiej czteroosobowej załodze męskiej i ostatecznie zajęły czwarte miejsce w Finale B. Rodriguez wiosłował trzy miejsca z Hollingsworthem na przednim siedzeniu.

Drużyna USA rozpoczęła Mistrzostwa Świata zajmując drugie miejsce w rundzie otwierającej, z czasem 5:55.13 i finiszowała za Australią (5:53.31). Stany Zjednoczone wyprzedziły Szwajcarię (5:55.38).

W czwartek (22 września) załoga wróciła do wody na pierwszy półfinał i uzyskała czas 6:09.33, aby zająć piąte miejsce. Holandia wygrała półfinał z czasem 6:02.96.

W sobotnim finale B Amerykanie uzyskali taktowanie 6:00.87, aby zająć czwarte miejsce w zaciętym wyścigu. Niemcy wygrały wyścig w 5:59.08 z Irlandią (5:59.16) i Polską (5:59.56) odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Brown Collegiate Athletic Foundation
Fundacja Sportu Uniwersytetu Browna (BUSF) jest kamieniem węgielnym programu lekkoatletycznego i ma na celu poprawę doświadczenia studentów-sportowców poprzez wsparcie charytatywne dla absolwentów, rodziców, fanów i przyjaciół. Darowizna za pośrednictwem Fundacji Sportowej ma natychmiastowy wpływ na dzisiejsze niedźwiedzie brunatne, pomagając im osiągać najlepsze wyniki w klasie, na zawodach i, co najważniejsze, w społeczności. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wspierać niedźwiedzie, kliknij