Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holenderska para aresztowana za ucieczkę z kwarantanny

Ich podróż zakończyła się ekstremalnie na lotniskuAmsterdam-Pełny. Holenderska żandarmeria ogłosiła w niedzielny wieczór, że aresztowała w samolocie „mającym do startu” lecącego do Hiszpanii parę, która uciekła z hotelu, z którego przybyli pasażerowie zarażeni wirusem Covid-19.
Afryka Południowa został umieszczony w
Kwarantanna.

Według żandarmerii para, składająca się z 30-letniego Hiszpana i 28-letniej Portugalki, została przekazana władzom sanitarnym. W niedzielę wieczorem rozpoczęły się postępowania o „zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu”.

Powrót do samotności, ale w różnych hotelach?

Rzeczniczka holenderskiego urzędu zdrowia Stephanie van Wardenburg powiedziała, że ​​para ponownie znalazła się w odosobnieniu, ale nie w tym samym hotelu. Jeden jest pozytywny, a drugi negatywny, ale podlega kwarantannie. Incydent ten ma miejsce po tym, jak holenderskie władze ogłosiły, że 13 z 61 osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po przybyciu dwóch lotów na lotnisko w piątek, zaraziło się nowym wirusem. Wariant Omikrona.

Prawie wszyscy pasażerowie, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID, przebywają w tym samym hotelu. Kilku z nich pozwolono izolować się w domu. Pasażerom pasywnym nakazano również domową kwarantannę. Rzeczniczka burmistrza powiedziała, że ​​policja i ochroniarze stoją na straży wokół hotelu objętego kwarantanną.

READ  To małe miasteczko osiągnęło masową odporność, zaszczepiając wszystkich dorosłych przeciwko Covid-19 – wieczornej wersji zachodniej Francji