Hokej na lodzie – Puchar Świata (H): Francja wygrywając z Polską robi krok w kierunku utrzymania swojej pozycji

Aurélie Sacchelli, Media365 Opublikowano we wtorek, 14 maja 2024 o 23:11

Reprezentacja Francji w hokeju na lodzie mężczyzn zrobiła duży krok w stronę utrzymania się w elicie, pokonując w trzecim meczu Polskę 4:2 na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Czechach.

Trzeci rok z rzędu francuska reprezentacja hokeja na lodzie mężczyzn powinna utrzymać swoje miejsce w światowej elicie. Rzeczywiście, Blues wygrali decydujący mecz z Polską we wtorek w Ostrawie w Czechach, podczas trzeciego dnia mistrzostw świata. Po porażce 3:1 z Kazachstanem, a następnie 3:2 po dogrywce z Łotwą w zeszły weekend, Francuzi dobrze zareagowali, wygrywając 4:2 z Polakami, którzy również przegrali dwa pierwsze mecze.. Aby jak najlepiej rozpocząć to kluczowe spotkanie, podopieczni Felipe Bozona mogli polegać na luksusowym jokerze, Justinie Adamo. Prawie 28-letni napastnik dołączył do drużyny The Blues w niedzielę po kontuzji ręki, której doznał Nicolas Ritz. Zawodnik Wilkes-Barre/Scranton Penguins, spółki zależnej Pittsburgh Penguins, grającej w National Hockey League, strzelił dwa gole w trzy minuty. Otworzył wynik w dziewiątej minucie podaniami Sascha Trail i Hugo Galleta, a w 12. minucie podwyższył prowadzenie po podaniach Johana Ovito i Kevina Bozona.

Francja przeraża się przez kilka minut

W drugiej tercji jedna z gwiazd francuskiej drużyny Stephane da Costa strzeliła trzeciego gola w 25. minucie, po podaniu Floriana Chakiashvili. Pierre-Edouard Bellemare, jeden z niewielu zawodników Bluesa w NHL, w 28. minucie po podaniach Da Costy i Ovito zdobył zwycięskiego gola 4:0, a Francja wyglądała bezpiecznie. Ale czuła strach. Już po dwóch minutach Polacy prowadzili 4:2 dzięki Dominikowi Basowi (37.) i Bartoszowi Fraszce (38.). Na szczęście przerwa szybko nadeszła i The Blues zdołali odzyskać zmysły. Następnie wytrzymali w ostatniej tercji i odnieśli to wspaniałe zwycięstwo na koniec meczu, w którym oddali 32 strzały na bramkę w porównaniu do 25 dla Polaków.

READ  Jonathan David strzelił dwa gole z Lille w Strasburgu (3:0) i został najlepszym strzelcem L1 z 9 bramkami.

Następny mecz zmierzy się z USA w czwartek

Po tym sukcesie Francja z czterema punktami zajmuje piąte miejsce w grupie B, podczas gdy Polska ma na koncie tylko jeden punkt. Wydaje się, że The Blues są na dobrej drodze do uniknięcia ostatniego miejsca, które jest równoznaczne ze spadkiem. Harmonogram meczów obu drużyn jest niemal identyczny, a kolejne spotkania to Stany Zjednoczone (4. miejsce), Słowacja (3. miejsce) i Niemcy (7. miejsce). Francja zmierzy się także ze Szwecją (pierwsze miejsce), a Polska z Kazachstanem (szóste miejsce). Dlatego też The Blues powinni zdobyć kilka punktów, na przykład zdobywając przedłużenie lub nawet odnosząc niespodziewane zwycięstwo, które z pewnością zapewni im przetrwanie. Dlaczego nie miejsce w ćwierćfinale, które byłoby pierwszym od dziesięciu lat?