Hiszpania vs Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 19 czerwca 2021 r.

Hiszpania ponownie zmagała się z tym, że nie była w stanie wykorzystać swoich szans, ponieważ w sobotę zremisowała z Polską 1:1 po tym, jak przegapiła rzut karny w drugiej połowie, aby pozostawić nadzieje na zakwalifikowanie się do bezpośredniej eliminacji z Euro 2020.

Alvaro Morata wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie w 25. minucie, ale Polska, która w pierwszej połowie dwukrotnie dotykała drewna, słusznie wyrównała strzałem głową Roberta Lewandowskiego w 54. minucie.

– Euro 2020 na ESPN: najnowsze wiadomości, funkcje i wideo
Kalendarz i harmonogram Euro 2020
VAR na Euro 2020: Każda decyzja została zweryfikowana

Niedługo potem Hiszpania otrzymała rzut karny, ale Gerard Moreno trafił w słupek, a Morata dobił piłkę, zostawiając podopiecznych Luisa Enrique przeklinających absurdy, jak to miało miejsce w pierwszym bezbramkowym remisie ze Szwecją.

W sobotnim remisie Hiszpania była trzecia w grupie E z dwoma punktami i potrzebowała w środę zwycięstwa nad Słowacją, aby zapewnić sobie miejsce w następnej rundzie. Polska jest ostatnia z punktem, ale ma jeszcze szansę na awans do play-offów.

Trener Hiszpanii Luis Enrique dokonał tylko jednej zmiany w drużynie, która zdominowała Szwecję, ale nie wykorzystała okazji, wprowadzając Moreno na miejsce Ferrana Torresa.

Hiszpania grała mniej płynną, ale bardziej bezpośrednią piłkę niż Szwecja, podczas gdy Polska wykazała się znacznie większymi ambicjami niż reprezentacja Szwecji i prawie objęła prowadzenie, gdy Mateusz Clic wystartował z daleka i uderzył w poprzeczkę.

Ale to Hiszpania odniosła korzyści, gdy Moreno wszedł na prawe skrzydło i dośrodkował silniejszą lewą nogą, a Morata trafił piłkę do siatki.

Napastnik był początkowo zgłoszony na spalonym, ale przegląd VAR dał mu gola i pobiegł na linie boczne, aby przytulić trenera Luisa Enrique, któremu tak bardzo ufał przez ostatnie dwa tygodnie, po tym, jak Morata został dwukrotnie wygwizdany przez hiszpańskich fanów.

READ  Monica Erima, od księgarni do hipertransmisji

Hiszpanie niemal podwoili prowadzenie, gdy Moreno trafił z rzutu wolnego, ale Polacy byli o centymetry od wyrównania, gdy strzał Karola Świderskiego wśliznął się w słupek Lewandowskiego, sfrustrowany pięknym uderzeniem Unai Simona.

Hiszpania powinna była oddać strzał pod koniec pierwszej połowy, gdy Moreno trafił w boczną siatkę z bliskiej odległości.

Polska nadal testowała hiszpańską obronę i znalazła wyjście, gdy Lewandowski wystartował i poprowadził dośrodkowanie Kamela Jowiaka w dolny róg.

Hiszpania miała nieoczekiwaną szansę na odzyskanie prowadzenia, gdy Jakob Moder podpisał kontrakt z Moreno, ale ani Moreno, ani Morata nie byli w stanie zachować spokoju przed bramką.

Podopieczni Luisa Enrique nadal szukali zwycięzcy, ale brakowało mu zwykłego opanowania i uciekali się do długich piłek w polu karnym.

Nie byli jednak daleko do zdobycia kolejnego gola, ponieważ rezerwowy Ferran Torres zaczął z dystansu, a polski bramkarz Wojciech Szczęsny dzielnie obronił Ferrana i Moratę z bliskiej odległości.