Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Historyczne zwycięstwo konserwatystów w wyborach posła Hartlepool

Historyczne zwycięstwo konserwatystów w wyborach posła Hartlepool

Partia Konserwatywna Borisa Johnsona wzmocniła swoją penetrację w północnej Anglii, wyrywając nowy bastion Partii Pracy, wychwalając „Historyczne zwycięstwoPo wyborach będzie to ogólnokrajowy test autorytetu i jedności Wielkiej Brytanii.

Partii Konserwatywnej udało się po raz pierwszy od ponad pięćdziesięciu lat mieć wybranego posła do parlamentu w Hartlepool, w bastionie Partii Pracy w północno-wschodniej Anglii. „To odkrycie historyczneW oświadczeniu Amanda Meeling, odpowiedzialna za coaching, powiedziała. To zwycięstwo wzmacnia Partię Konserwatywną, którą przejęli podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku. ”Czerwona ścianaPracy, te obszary w północnej Anglii zostały dotknięte przez malejącą industrializację i sprzyjające Brexitowi.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami tych wyborów uzupełniających, wśród pierwszych wyborów ogłoszonych po wyborach samorządowych i wojewódzkich, które odbyły się w czwartek, kandydatka konserwatystów Jill Mortimer wygrała z 1,5529 głosami, prawie dwukrotnie więcej niż jej labourzystowski rywal Paul Williams (8589). . Zastąpi ustępującego urzędnika, który zrezygnował z powodu zarzutów o molestowanie seksualne. Jeszcze zanim oczekiwano na oficjalne wyniki, gigantyczna kula przedstawiająca Borisa Johnsona z podniesionymi rękami i kciukami do góry została rozbita przed kantorem.

Dla opozycyjnego lidera Partii Pracy, Keira Starmera, jest to zły omen przed następnymi wyborami parlamentarnymi w 2024 roku. Obejmując kierownictwo Partii Pracy rok temu, obiecał skierować go z powrotem na właściwy tor po jego historycznej porażce w wyborach parlamentarnych w 2019 roku. wybory.To niesamowicie rozczarowującePoseł Partii Pracy, Richard Borgon, odpowiedział na Twitterze. „Wycofujemy się w rejony, w których musimy wygrać. Szef Partii Pracy rozpaczliwie potrzebuje zmiany kierunku».

Niepodległość Szkocji

Sondaż odbył się w ten czwartek w Anglii, Szkocji i Walii, rok po tym, jak został przełożony z powodu kryzysu zdrowotnego i był pierwszym testem wyborczym Borisa Johnsona od jego miażdżącego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2019 roku i wejścia w życie Brexitu. Wołał.

READ  Steeny został aresztowany, a nastolatek został zwolniony

W Szkocji, w miarę odnawiania się parlamentu regionalnego, stawką jest przyszłość kraju, a separatyści liczą na wielkie zwycięstwo, które utoruje drogę do nowego referendum w sprawie samostanowienia. Wyniki są oczekiwane dopiero w sobotę wieczorem. Klasyfikacja Borisa Johnsona wydaje się wykorzystywać sukces masowej kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi, która przywróciła Wielką Brytanię z powrotem do normalnego przebiegu, pomimo ogromnych strat epidemicznych (ponad 127 000 zabitych ) i wiele skandali, w tym finansowanie Renewal. Z jego oficjalnego mieszkania.

W czwartek przewodnik wezwał na Twitterze do głosowania na swoją jedyną partię, powiedział, w odpowiedzi na priorytety ludzi, w obliczu opozycji, która nic nie robi, aleGranie w gry polityczneW sumie 48 milionów wyborców zostało wezwanych do odnowienia około 5000 miejsc w 143 radach lokalnych w Anglii i parlamentach Walii i Szkocji, a także 13 burmistrzów, głównie w Londynie, w największym lokalnym głosowaniu od prawie pięćdziesięciu lat.

W Szkocji separatyści ze Szkockiej Partii Narodowej, partii premiera Nicolasa Sturgeona, liczą na zdobycie większości w celu wywarcia presji na rząd centralny w Londynie, aby mógł zorganizować nowe referendum w sprawie niepodległości. Boris Johnson zdecydowanie się temu sprzeciwia, szacując, że konsultacje w 2014 r., W których 55% głosowało za pozostaniem w Wielkiej Brytanii, nie mogą się odbyć.Raz na pokolenieZwolennicy nowego referendum zwracają uwagę, że Brexit, któremu Szkoci sprzeciwili się 62%, zmienił zasady gry.