Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Guardiola wyraża swoją opinię na temat koronacji Messiego

Redakcja Media365, opublikowana we wtorek, 30 listopada 2021 o godzinie 16:35.

Na konferencji prasowej Pep Guardiola, trener Manchesteru City, powrócił na swój sposób do siódmej Złotej Piłki wygranej przez Messiego.

Lionel Messi zdobył w poniedziałkowy wieczór siódmą w swojej karierze nagrodę Ballon d’Or. Ale to było jednym z najbardziej kontrowersyjnych. Odebrano kilka głosów, by stwierdzić, że Robert Lewandowski bardziej na to zasługuje i że „La Pulga” zasłużył na to tylko dzięki swojej aurze.

Dla Guardioli „Złota Piłka to biznes”

We wtorek Pep Guardiola, trener Manchesteru City, został wezwany do przedstawienia swojej opinii w tej sprawie. Według niego nigdy nie możemy powiedzieć, że przyznanie Messiemu Złotej Piłki jest niesprawiedliwe. „Nie pytaj mnie o to, Złoty Ballon jest tym, czym jest” – kontynuował. Każdy ma swoje preferencje, możemy je lubić lub nie. To impreza, która w rzeczywistości sprawia, że ​​futbol jest bardziej zabawny i dlatego bardzo komplementuję Alexię (Botelas) i tak bardzo chwalę Lionela. Ale nie jestem facetem, który o to pyta. „

Guardiola dobrze zna Messiego, odkąd był pod nim w Barcelonie. Ale on też dobrze zna Lewandowskiego, który trenował go przez trzy sezony w Bayernie Monachium. Co do Polaka, przyznał, że również zasłużył na sukces : „Nie byłoby niesprawiedliwe, gdyby tego nie wygrał (Messi), albo gdyby to Robert go wygrał. Patrząc na liczbę strzelonych goli i jakość, jaką zdobył, czy to było sprawiedliwe? Tak, jasne. Ale w tym przypadku poziom, pierwsza trójka lub Czwórka lub piątka są bardzo dobre. Mieli świetne sezony w klubach i ich zespołach, a jeśli tam są, to dlatego, że na to zasługują. Pep Guardiola nie chce, aby ludzie byli zazdrośni i rozdzielali punkty wszystkim.

READ  Jack Nicholson odrzucił rolę w jednym z najsłynniejszych filmów wszech czasów