Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grecja czeka na wyjaśnienia z Belgradu

The Grecja Powiedział w czwartek, 21 lipca, aby poczekać na informacje od Serbiakto oskarża ją o nie poinformowanie jej o czymś wysyłka broni Podróż do Bangladeszu samolotem, który w sobotę rozbił się na północy kraju.

Strona serbska nie może twierdzić, że wszystko zostało zrobione poprawnie, tak nie jest – czekamy na wyjaśnienieGrecki minister spraw zagranicznych Nikos Dendias powiedział w wywiadzie dla greckiego portalu newsbomb.gr. Dodał, że zgodnie z przepisami Serbia – tam, gdzie samolot odleciał – powinna była powiadomić Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego o rodzaju ładunku, ale tak się nie stało.

Samolot transportowy Antonov An-12, który rozbił się w sobotę wieczorem w pobliżu Kavali w północnej Grecji, przewoził 11,5 tony serbskich moździerzy lecących do Bangladeszu. Samolot produkcji radzieckiej był eksploatowany przez ukraińską firmę Meridian.

Wysoki urzędnik greckiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek AFP, że grecki ambasador w Belgradzie wyda „natychmiastowy protestprzeciwko Serbii. W wypadku zginęło ośmiu ukraińskich członków załogi.


Zobacz też Grecja: Osiem osób zginęło w katastrofie samolotu towarowego

READ  Komisja Europejska grozi Węgrom środkami w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, jeśli nie uchyli „prawa homofobicznego”