Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gra w warcaby powoduje mały incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją

Gra w warcaby powoduje mały incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją

Kiedy Polka i Rosjanka stają naprzeciw siebie na Mistrzostwach Świata Kobiet w Drafcie, jeden z członków organizacji zdejmuje flagę tego ostatniego.

Nie jest znana jako szczególnie napięta gra. Jednak, „Warcaby niemal wywołały incydent dyplomatyczny między Warszawą a Moskwą. Polski członek organizacji cofnął flagę rosyjskiego gracza podczas mistrzostw świata”. British Daily Reports Obrońca.

Mecz, który odbył się w Warszawie, we wtorek 27 kwietnia pokonał sześciokrotną mistrzynię świata Rosji Tamarę Tansikuzinę z Polską Natalią Sadowską. Obaj zawodnicy wystąpili w czwartej turze spotkania o tytuł (z dziewięciu) na Mistrzostwach Świata w Drafcie w stolicy Polski.

Sankcje Światowej Agencji Antydopingowej

Wtedy na ekranie pojawia się polski członek organizacji Jacek Pavliki, który unosi flagę rosyjskiego żołnierza (patrz wyżej). Powód: „Światowa Agencja Antydopingowa [dont la Fédération mondiale du jeu de dames a signé le code] Rosyjskim sportowcom zakazano startów w barwach narodowych W zawodach międzynarodowych do grudnia 2022 roku Rosja nie przestrzega przepisów dotyczących ograniczeń dopingowych. Wyjaśnia Opiekun.

Incydent wywołał reakcję Moskwy. Prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanislav Postinyakov zaprosił na imprezę „Wielki błąd”. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow obwinił rosyjskiego żołnierza za incydent:

Niepowodzenie Tamary Tansikushina jest w dużej mierze przyczyną tego incydentu. ”

Sytuację uspokajał Damian Reska, prezes Polskiego Związku Poborowego. Przypomniał o zobowiązaniu organizatorów do przestrzegania międzynarodowych reguł gry i przeprosił Moskwę.

„Równolegle ze swoim rywalem Sadovska zdjęła polską flagę”, Brytyjski dziennik się kończy.

READ  Warszawa i Budapeszt niepotrzebnie sprzeciwiają się unijnej reformie migracyjnej

Obie kobiety spotkają się ponownie 1 maja na siódmej rundzie ich starcia. Obecnie prowadzi Polak (39-33).

Źródło

Swoboda i jakość charakteryzują ten, urodzony w 1821 roku, temat, który przedstawia jednych z najbardziej wartościowych autorów w kraju. Obrońca Wiodący magazyn dla intelektualistów, nauczycieli i związkowców. Orientacja na

[…]

Czytaj więcej