Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google Deepmind robi 800-letni krok naprzód w fizyce materiałów!

Google Deepmind robi 800-letni krok naprzód w fizyce materiałów!

System Deepmind GNoME AI stworzył 2,2 miliona materiałów, a najbardziej stabilny z nich może być rewolucyjny. Część z nich została już wyprodukowana.

To również Cię zainteresuje

[EN VIDÉO] Fizyka: Plazma może zrewolucjonizować produkcję przemysłową Materia jest stała, ciekła lub gazowa, ale istnieje czwarty stan…

W wielu dziedzinach sztuczna inteligencja stanowi znaczący impuls do rozwoju sztucznej inteligencji GoogleGoogle Deepmind udowadnia to po raz kolejny. Właśnie uratowaliście naukę 800 lat, tworząc nowe materiały o rewolucyjnym potencjale. To jest narzędzie Sieci grafowe do eksploracji materiałów (GNoME) z Deepmind jest odpowiedzialny. Jego algorytmy odkryły 2,2 miliona nowych kryształów nieorganicznych i zidentyfikowały 380 000 z nich jako najbardziej stabilnych. Na podstawie tej listy stabilnych materiałów badacze zaczęli je syntetyzować. Bez tej sztucznej inteligencji konieczne byłoby przeprowadzanie niekończących się eksperymentów, badając, w jaki sposób powstawały te materiały. Dzięki wsparciu GNOME udało się już wyprodukować 736 z nich w laboratoriach badawczych na całym świecie.

Niezależne laboratorium gromadzenia materiałów

Wśród tych kandydatów znajdziemy materiały, które mogłyby wywołać rewolucję NadprzewodnikiNadprzewodniki, SuperkomputerySuperkomputery Oraz akumulatory zwiększające wydajność pojazdów elektrycznych. Wśród tych odkryć znajduje się 52 000 nowych związków podobnych do grafenu. Inny przykład: 528 możliwych silników dlajonyjony LitLit Które można wykorzystać do poprawy wydajności baterii. Zespół Deepmind współpracował także z Berkeley Lab przy tworzeniu Laboratorium Umożliwia to syntezę nowych kryształów w sposób zautomatyzowany i niezależny. Roboty w tym laboratorium były już w stanie wyprodukować 41 takich nowych materiałów.

READ  sa puce Neuralink pourrait bel et bien vous tuer