Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Godne uwagi cele AB InBev i Melexis | Biotechnologia na rysunku | Poprzedni kupon WDP (+ odprawa)

Ogłoszenia Fed i zyski przedsiębiorstw wsparły europejskie rynki w czwartek rano.

Podstawy Stypendia europejskie Został otwarty w czwartek rano po zapowiedziach Rezerwy Federalnej, która na razie wykluczała możliwość zacieśnienia polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych i nową zaporę wyników spółek.

W Brukseli Śliczne 20

Indeks giełdowy wzrósł o 0,30% około godziny 9:10, a indeks giełdowy stale o 0,39%.

Przy stopie zysku 0,9%, Aperam Wiodący wzrost Bel 20. Następnie produkt ze stali nierdzewnej KBC (+ 0,7%), Umicore (+ 0,6%) i AB InBev (+ 0,6%). Omicur dziś rano potwierdził swoją prognozę ogłoszoną w zeszłym tygodniu.

WDP, Kwota dywidendy to Red Lantern (-1,7%). MylexisZ kolei spadek o 0,6%. Dwóch brokerów podniosło cenę docelową za akcję.

Poza Bel 20, Biotech Nexuah I Hilores O 3%. Van de Velde 2,4% wygrywa i IBA 1,7%.

6% spadku za Advicin Śledząc jego wyniki. EuronextZ kolei zmniejszył się o 2,5%. Operator giełdy rozpoczyna podwyższenie kapitału.

Podsumowanie belgijskiej procedury

> Pierwszy kwartał bez niespodzianek Telenet

. Wyniki Telenetu za pierwszy kwartał są zgodne z oczekiwaniami analityków. Grupa zatwierdziła dywidendy na środowym walnym zgromadzeniu. Nasz artykuł.

>Umicore

Będziesz inwestować w Polsce. Grupa informuje, że nadal inwestuje w zdolności produkcyjne materiałów katodowych w Nysie w Polsce. Zostaną dodane linie produkcyjne. Wejdą do służby w 2023 roku. Nasz artykuł.

>Covinimo

Wyświetla kwartalne wyniki „Covid-proof”. Z udziałem grupy dochodu netto w wysokości 46 milionów, co oznacza wzrost o 12% i ogłaszając dywidendę brutto w wysokości 6 euro na akcję, zgodnie z oczekiwaniami, wydaje się, że Cofinimmo dobrze radzi sobie z kryzysem pomimo swojej specjalizacji w opiece zdrowotnej. Nasz artykuł.

>AB InBev

SBG Securities podniosło wcześniej cenę docelową do 59 € z 56 €. Zalecenie, aby „zachować” pozostaje.

>WDP

Cote bez dywidendy w wysokości 0,80 €.

>Bpost

Sieć prasowni i przekaźników prowadzi sprzedaż. Grupa bpost chce sprzedać swój oddział Ubiway Retail, który jest prywatnym właścicielem sklepów Press Shop i Relay. Uważa, że ​​te biznesy nie są już częścią jego podstawowej działalności. Nasz artykuł.

>Kinpolis

Granice złamań dzięki międzynarodowej obecności. Przychody Kinepolis spadają, ale grupa ogranicza to zakłócenie, w szczególności dzięki otwarciu kin w USA. Nasz artykuł.

>Mitra

W związku z przekonaniem Francois Fournieri poinformował Pan, że od 4 lutego przestał pełnić jakiekolwiek funkcje kierownicze w firmie. Tym samym jego akt oskarżenia nie ma wpływu na operacyjne zarządzanie firmą. Nasz artykuł.

> Pod koniec 2020 r. Przepływy pieniężne Zabiegi ortopedyczne

Wyniósł 14,7 mln euro. Biotech uważa, że ​​wystarczy zrealizować swoją mapę drogową do listopada 2021 r. Informacja prasowa.

> Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (BIRD) subskrybował kwotę 67 mln euro w ogłoszonej emisji zielonych obligacji w wysokości 600 mln VGP

. Informacja prasowa.

> Plik Jimf

Przejął mniejszościowy pakiet udziałów w Projective Group, firmie doradczej zajmującej się usługami finansowymi. Informacja prasowa.

>Advicin

Opublikował swoje roczne wyniki w środę wieczorem i potwierdził swoją prognozę na 2021 rok. Informacja prasowa.

Po ofercie przejęcia Sanofi posiada 97,39% kapitału zakładowego Chiadis

. Ten ostatni zostanie wycofany z Euronext w Brukseli i Amsterdamie 25 maja. Informacja prasowa.

Udział Candriam Belgium w Reactisel

Spadł poniżej progu 3% do 2,66%.

Po ponownym otwarciu oferty Sihold posiada 97,71% kapitału zakładowego Siwen

. Targi odbędą się od 5 do 28 maja.