Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalne ocieplenie, takie jak to, którego jesteśmy świadkami, miało już miejsce w przeszłości!

Globalne ocieplenie, takie jak to, którego jesteśmy świadkami, miało już miejsce w przeszłości!

56 milionów lat temu nasza Ziemia doświadczyła wyjątkowo naturalnego globalnego ocieplenia. Wspomniane emisje gazów cieplarnianych są związane z wulkanami. Naukowcy twierdzą teraz, że to ocieplenie poprzedziły zmiany przypominające te, których jesteśmy świadkami dzisiaj. Kiedy przeszłość naszej planety otwiera okno na naszą przyszłość…

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Globalne ocieplenie: nasza planeta znajduje się w nieznanym regionie
W początkowej wersji – obejmującej tylko pierwsze dziewięć miesięcy 2021 roku – swojego rocznego raportu o stanie globalnego klimatu, Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) potwierdza trend globalnego ocieplenia. Po raz pierwszy maksymalny wzrost został przekroczony o 1°C w porównaniu ze średnimi sprzed epoki przemysłowej z ostatnich 20 lat. Ale przede wszystkim raport zwraca uwagę na wiele ekstremalnych zjawisk pogodowych, które miały miejsce w 2021 roku i ich konsekwencje dla planety i ludzkości. © Światowa Organizacja Meteorologiczna

56 milionów lat temu mieliśmy tr wiedział zjawiska globalnego ocieplenia I szybko. Naukowcy określają ją jako maksymalną temperaturę paleocenu i eocenu (PETM). Było to spowodowane masowym uwolnieniem Gazy cieplarniane. W wyniku intensywnej aktywności wulkanicznej. Jednak międzynarodowy zespół naukowców pokazuje teraz, że to niezwykłe ocieplenie poprzedziło wydarzenie, które w dziwny sposób przypomina zmiany klimatyczne, których doświadczamy dzisiaj. Od emisje Od zaspokoić (Ko2) podobne do obecnych poziomów doprowadziły do ​​krótkotrwałego ocieplenia i zakwaszenia oceanów.

Do tego czasu sekwencja zmian środowiskowych, które doprowadziły do ​​PETM, pozostawała niejasna. Ale naukowcy mają teraz nadzieję, że te dwa wydarzenia mogą dostarczyć im użytecznych informacji o tym, jak nasz klimat może dalej ewoluować w tempie dwutlenku węgla.2 w’Atmosfera który nadal rośnie.

Pamiętaj, że dowody zmian środowiskowych związanych z PETM są rejestrowane w osad marynarze. kalendarzabsorbować Przez ocean duże ilości dwutlenku węgla2 z atmosfery. Analizując skład chemiczny muszle Od otwornica – Mikroskopijne organizmy zachowane w postaci skamieniałości – dzięki temu naukowcy mogą uzyskać dostęp w szczególności do temperatury i pH ówczesnych oceanów. Brakowało im jednak wykopalisk datowanych na początek okresu Petam.

READ  Nowość Electro Dépôt: czas cieszyć się inteligentnym telewizorem dzięki tym trzem ofertom

Dwa główne możliwe scenariusze ocieplenia

Aby przezwyciężyć tę trudność, naukowcy przekopali się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Region, który kiedyś odpowiadał a płaskowyż kontynentalny znaczący. wskaźnik osadzanie Wysoka ze względu na bliskość do ziemi i pewną ochronę przed niązakwaszenie oceanu.

Następnie zastosowali innowacyjną technikę. Jeden laser Wyświetlanie ludzkiego włosa w celu pobrania mikroskopijnego planktonu i wysłania odparowanych cząstek do spektrometr Od Kolektyw. W ten sposób uzyskali dostęp do szczegółów, których nigdy wcześniej nie widzieli. Analizując tylko kilka dostępnych muszli, oszacowali kwasowość, a tym samym zawartość węgla w oceanach w tym czasie. A jego wyniki nie zostały odwołane. W czasie wydarzenia poprzedzającego okres PETM zaobserwowali wzrost emisji dwutlenku węgla, rzędu tego, co można dziś uwolnić w wyniku działalności człowieka.

To wystarczy, aby zbliżyć się do antropogeniczne zmiany klimatu — nawet jeśli lodowe szczyty Dzisiejsze klimaty zwiększają wrażliwość klimatu na ocieplenie. To wydarzenie poprzedzające jest krótkie Czas trwania Wygląda bardziej na to, co by się stało, gdyby obecny poziom emisji dwutlenku węgla został szybko zmniejszony. „Ten węgiel może następnie rozpuścić się w głębinach oceanów”uwagi Jamesa Zakosa, profesora nauk o Ziemi, w A Oświadczenie Uniwersytetu Kalifornijskiego (Zjednoczone państwo). Poprzednie wydarzenie PETM pokazuje, że powrót systemu klimatycznego do przedprzemysłowej równowagi zajmie setki – jeśli nie tysiąc lat.

Ale to nic w porównaniu z setkami tysięcy lat, jakie zajęło ziemskiemu klimatowi powrót do normalnego stanu po okresie PETEM. Ekstremalne ocieplenie, które wskazuje, jaka mogłaby być nasza przyszłość, gdybyśmy nadal emitowali dwutlenek węgla2 po aktualnym kursie. I kolejny dowód na to, że potrzebne są pilne działania, aby zakończyć naszą działalność Gazy cieplarniane.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?