Gianluca Soda i Francesca Ritter wygrywają w Polsce Puchar Europy Speed ​​​​Cup

Włoszka Gianluca Soda i Niemka Francisca Ritter wygrały w ubiegły weekend pierwszy etap European Speed ​​Cup w Lublinie.

Podczas inauguracyjnego Pucharu Europy IFSC 2024 w Lublinie przyznano pierwszy zestaw medali w sprincie kobiet i mężczyzn. Włoski zespół zajął imponujące trzecie miejsce z sześciu etapów.

Włoch Gianluca Soda zdobył złoto w 5,29 sekundy i stanął na czele podium w sprincie mężczyzn, a za nim uplasował się jego kolega z drużyny Luca Rabiatti, który upadł na ostatnim okrążeniu i zdobył srebro. Miejscowy lekkoatleta Marcin Dzieński z Polski uzyskał czas 5,29 sekundy w meczu o brązowy medal z Austriakiem Kevinem Amonem.

Niemka Franziska Ritter zdobyła swój pierwszy złoty medal w finale sprintu kobiet, uzyskując w finale czas 6,84 sekundy. Ritter pokonała Włoszkę Beatrice Colli, która z notą 7,03 pkt. zajęła drugie miejsce. Najlepszy czas i brązowy medal imprezy uzyskała Aleksandra Mirosław z Polski – aktualna rekordzistka świata kobiet – która uzyskała czas 6,38 sekundy. Niefortunny upadek w poprzedniej rundzie wyeliminował ją z rywalizacji o złoty medal.