Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gers: potwierdzenie pierwszego wybuchu ptasiej grypy w zachodniej części dystryktu

podstawowy
Bardzo zła wiadomość dla hodowców kaczek i drobiu na południowym zachodzie w Wigilię Bożego Narodzenia: pierwszy przypadek ptasiej grypy wykryto na farmie położonej w miejscowości Manset, na zachód od rzeki Gires.

Pierwsze ognisko ptasiej grypy wykryto w Gers w czwartek, 16 grudnia, zgodnie z informacjami zebranymi od służb DDCSPP (Dyrekcja Spójności Społecznej i Ochrony Ludności), na farmie położonej w miejscowości Mansett, na zachód od województwa.

Od wczoraj, „w związku z silnym podejrzeniem ptasiej grypy”, wokół operacji obejmującej 33 gminy w powiecie utworzono tymczasowy obszar kontroli.

(Jeśli poniższa mapa się nie pojawi, wyłącz blokadę reklam).

7 grudnia podejrzane przypadki wykryto podczas badania w Sort-en-Chalosse w Landes, o czym informują nasi koledzy z Południowy zachód. Hrabstwo Landes w końcu zgłosiło następnego dnia, że ​​pojawiły się podejrzenia.

5 listopada Ministerstwo Rolnictwa postawiło 46 francuskich departamentów w sytuacji „wysokiego” ryzyka przedostania się ptaków wędrownych do ptasiej grypy. Procedura ta wymagała od hodowców w szczególności chwytania drobiu lub zakładania siatek ochronnych. Doprowadziło to w szczególności do protestów młodych edukatorów outdoorowych w namiotach.

powstrzymywanie epidemii

Po tym pierwszym potwierdzonym przypadku ptasiej grypy priorytetem władz będzie powstrzymanie epidemii, aby uniknąć katastrofalnego epizodu, którego doświadczyła branża w zeszłym roku. Między jesienią 2020 r. a wiosną 2021 r. wykryto 492 ogniska, a prawie 3,5 miliona kurcząt (głównie kaczek) zostało ubitych na południowym zachodzie podczas tego kryzysu na podstawie zarządzeń zarządczych, po wystąpieniu ognisk lub w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby. wirus.

READ  le dépistage et la szczepienia doivent encore progresser