Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdzie dokładnie jest teraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) udostępnia narzędzie, które pozwala zobaczyć położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad Ziemią.

Od 23 kwietnia 2021 r. Thomas Pesquet Znów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z prędkością ponad 28 000 km / h, czyli prawie 400 km nad powierzchnią Ziemi. Zostanie tam przez sześć miesięcy. Podczas swojego pobytu Poprowadzi Międzynarodową Stację KosmicznąI Będzie przeprowadzał eksperymenty naukoweI spacery kosmiczne Ustanowi nowy rekord dla Francji.

Gdzie w kosmosie znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?

Podczas jego podróży masz okazję dowiedzieć się w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna orbitująca wokół Ziemi. Po prostu musisz Przejdź do dedykowanej strony Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). To śledzenie to dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy i kiedy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje nad Twoim domem. W rzeczywistości jest to możliwe Rozróżnij stację gołym okiem, Zezwolenia pogodowe.

Jeśli chcesz z wyprzedzeniem przewidzieć przejście Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Agencja Kosmiczna Stanów Zjednoczonych udostępnia narzędzie na miejscu Miejsce stacji. Aby z niego skorzystać, po prostu znajdź znacznik na mapie najbliżej Twojej lokalizacji geograficznej. Następnie wybierz „Wyświetl możliwości oglądania”, aby wyświetlić listę wizyt z określonego okresu – na przykład od 30 kwietnia do 15 maja.

Czy to jest ptak? Czy to samolot? Nie! To Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. // Źródło : Clement Lariff

Na orbicie okołoziemskiej Międzynarodowa Stacja Kosmiczna potrzebuje tylko około 90 minut, aby wykonać pełne koło wokół niebieskiej planety. W rzeczywistości załodze statku przysługuje szesnaście świtu i zmierzchu w ciągu jednego dnia. Tracker dostarczony przez ESA pokazuje również, gdzie znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna 90 minut wcześniej i gdzie będziesz za 90 minut. Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przemieszcza się 2200 km z powodu obrotu Ziemi.

Oprócz pozycji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na orbicie istnieje inny instrument, którego można użyć Dowiedz się, ile osób jest obecnie w kosmosie. Pod koniec kwietnia było ich 11, ale od początku maja liczba ta spadła do siedmiu. W rzeczywistości czterech astronautów biorących udział w misji załogi-1 Wrócił na Ziemię W poprzedni weekend (czyli w trakcie organizowania Mały problem kotwic na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej).

READ  Nowe badanie ujawnia, że ​​woda oceaniczna będzie pochodzić z asteroid

Zobacz świat zPrzestrzeń

Zdjęcie osoby:
NASA

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja w filmie