Relacje, artykuły i zdjęcia zostały ukryte w grze Counter-Strike, która ma około czterech milionów graczy w Rosji.
Le Figaro z AFP
opublikowany
Ta zawartość jest niedostępna.
W środę, 3 maja, fińska gazeta ujawniła, że znalazła sposób Cenzura rosyjskich mediów Ukrywając informacje i raporty ntUkraina Jest to popularna gra online w Rosji. „Podczas gdy Helsingin Sanomat i niezależne zagraniczne media zostały zakazane w Rosji, gry online nie zostały jeszcze zakazane— powiedział AFP redaktor naczelny gazety Antero Moca.
Helsingin Sanomat Użyj strzelanki online Counter-Strike, która ma około czterech milionów graczy w Rosji. Podczas gdy większość gier rozgrywana jest na oficjalnych poziomach i mapach opublikowanych przez wydawcę Valve, gracze mogą tworzyć własne mapy, które każdy może pobrać i używać. „Zbudowaliśmy więc słowiańskie miasto o nazwie Voina, co po rosyjsku oznacza wojnęMoka wyjaśnił.
Ta zawartość jest niedostępna.
Dwie masakry Botashy i Irbina
W piwnicy jednego z miejskich budynków technicyHelsingin Sanomat Ukryli pokój, w którym gracze mogli znaleźć rosyjskojęzyczne raporty przygotowane przez korespondentów wojennych gazety na Ukrainie. Ściany sali cyfrowej pokryte są artykułami i zdjęciami dokumentującymi wydarzenia, takie jak masakry w ukraińskich miastach Bucza i Irpin.
Na jednej ze ścian gracze mogą znaleźć mapę Ukrainy przedstawiającą ataki na ludność cywilną, a rosyjskojęzyczne nagranie czyta artykuły z Helsingin Sanomat. Szacunek „Informacje niedostępne w rosyjskich państwowych organach propagandowychDodano Antero Mocę. Od momentu opublikowania w poniedziałek mapa została już pobrana ponad 2000 razy. „Pokazuje to, że wszelkie próby uniemożliwienia przepływu informacji i wprowadzenia w błąd opinii publicznej są skazane na niepowodzenie we współczesnym świecie.— dodał redaktor.

„Bacon ninja. Travel attorney. Writer. Incurable pop culture expert. Evil zombie maniac. Lifelong coffee expert. Alcohol specialist.”

More Stories
Waloryzacja emerytur 2026: niższa podwyżka, ale wyższe świadczenia dla seniorów
Pilna narada w MON w sprawie Bliskiego Wschodu. Rząd analizuje bezpieczeństwo Polaków
Ceny paliw a sytuacja w Zatoce Perskiej. Rząd: nie ma powodów do paniki