Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fiesta Rally3 Evo przybywa na świat podczas Rajdu Sardynii…

Fiesta Rally3 Evo przybywa na świat podczas Rajdu Sardynii…

Mistrzostwa FIA Junior WRC 2023 pakują swoje rzeczy na wyboistych odcinkach Rajdu Sardynii w Dżuddzie; Zadebiutuje nadejście Fiesty Rally3 Evo od M-Sport Poland. W rzeczywistości każda załoga Junior WRC otrzymuje podczas tego rajdu zupełnie nową Fiestę Rally3 Evo. Fiesta Rally3 otrzymała kompleksowy zestaw ulepszeń, w tym nowy przedni zderzak z większym otworem na chłodzenie, nowy tylny spojler i nową specyfikację amortyzatora brudu.

Maciej Woda, dyrektor FIA Junior WRC Championship, powiedział: „Jestem bardzo dumny, że widzę kolejny krok naprzód dla Junior WRC i M-Sport Poland w ten weekend wraz z wprowadzeniem Fiesta Rally3 Evo. Jest to wynik prawie dwóch lat ciągłego doskonalenia i rozwoju przez utalentowany zespół w M- Siedziba Sport Poland w Krakowie.Myślę, że wprowadzenie zaktualizowanych samochodów na teren WRC w środku nowego sezonu podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnienie, że najlepsze samochody Rally3 będą dostępne dla wszystkich naszych zawodników Junior WRC.Sardynia to zawsze bardzo ekscytująca akcja rajdowa, ponieważ wymaga dobrej równowagi między wiedzą, kiedy atakować, a kiedy zachować czystość na koleinach i skałach. Zabawa przychodzi, a dramat, gdy kierowcy próbują popchnąć swoje szczęście trochę dalej, wyższy bieg tu, a później hamulec tam. uchodzi im to na sucho, a czasem przesadzają, a konsekwencje na tego rodzaju nawierzchni mogą oznaczać koniec weekendu. »

Laurenta Belaira: „Po raz pierwszy w tym sezonie przeprowadziliśmy testy na szutrze na kilku kilometrach. Myślę, że wypróbowaliśmy wiele rzeczy, które mają już dobrą historię na tej nawierzchni. Spróbowaliśmy kilku zmian w stabilizatorze i nowym amortyzatorze, co działa bardzo dobrze. Powinno. Utrzymujemy tutaj bardzo mocne punkty i musimy prowadzić głową. Zobaczymy, bo wszyscy doświadczeni wiedzą, że będzie ciężko i twardo ze względu na skały. Czeka nas duże wyzwanie ”.