Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fani Starfield proszą Bethesdę o uhonorowanie zmarłego fana |  Xbox One

Fani Starfield proszą Bethesdę o uhonorowanie zmarłego fana | Xbox One

Fani Starfield, długo wyczekiwanej kosmicznej gry RPG firmy Bethesda, wystosowali emocjonalną prośbę do wydawcy gry. Chcą, aby Bethesda uhonorowała gracza, który zmarł, zanim mieli szansę zagrać w tę grę. Pojawił się w mediach społecznościowych po tym, jak niektórzy fani obiecali podać nazwisko swojego gracza. Seven Starfield na cześć zmarłego gracza.

Poruszająca historia


W marcu Alex Hay udał się na Reddit, aby wyrazić swoje rozczarowanie po ogłoszeniu daty premiery Starfield. Zdradził, że niedawno zakończył leczenie raka płuc i przebywa w hospicjum. Alex, który od lat śledził rozwój Starfield, miał nadzieję, że będzie miał to doświadczenie, zanim ulegnie chorobie, ale Ocenił, że potrwa to do 6 wrześniaData premiery gry jest jednak mało prawdopodobna. Zanim odszedł w wieku 35 lat, Alex poprosił przyszłych graczy, aby cieszyli się grą w jego imieniu.

Potem niektórzy członkowie społeczności zaczęli prosić Bethesdę o uhonorowanie Alexa w Starfield. Do tej pory rozmowy te ograniczały się do małej kampanii na Twitterze z hashtagiem #AlexInStarfield, która została uruchomiona w połowie maja. Chociaż te wysiłki jeszcze się nie rozpoczęły, Bethesda YouTuber Light niedawno poinformowała, że ​​studio jest już świadome historii Alexa. Ponadto Light udostępnił na Twitterze, że programiści „najprawdopodobniej” rozważają oddanie hołdu zmarłemu fanowi w Starfield, powołując się na nienazwane źródła.

Zostało tylko kilka miesięcy, więc nie jest jasne, czy pierwsze wydanie Starfield może zawierać hołd dla Alexa. Wdrożenie nawet drobnych dodatków do gry tak złożonej, jak ta gra RPG z otwartym światem AAA, wymaga czasu. Dlatego unieśmiertelnienie Alexa w Starfield można rozważyć w przyszłej aktualizacji gry, pod warunkiem, że Bethesda ukończy ten projekt.

Warto zaznaczyć, że Bethesda oddała hołd graczom, którzy odeszli w przeszłości. W 2016 roku w DLC Nuka World do Fallouta 4 studio należące do ZeniMax świętowało brata fana. Bethesda podarowała również fanom różne przedmioty kolekcjonerskie i wysłała osobistą wiadomość od twórców, w której wyrazili kondolencje.

READ  Asteroida wielkości budynku została odkryta dwa dni po zderzeniu z Ziemią!

Społeczność Bethesdy jest znana z tego, że bardzo reaguje na tego rodzaju wzruszające historie. Gracze Fallouta 76 okazali już swoje współczucie w wzruszającym momencie w grze.W przeszłości fani Bethesdy prowadzili także kampanię na rzecz The Elder Scrolls 6, aby uhonorować Coltona „Colta” Mereditha, fana Skyrima, który zmarł w 2020 roku.

Starfield będzie dostępny na Xbox Series X | S i PC 6 września 2023 r. Będzie również dostępna po premierze w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass.