Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Entuzjazm dla Metaverses jest silniejszy w krajach wschodzących

Entuzjazm dla Metaverses jest silniejszy w krajach wschodzących

Ipsos przeprowadził globalną ankietę Światowego Forum Ekonomicznego na temat Metaverse. Badanie to pokazuje, że globalna opinia publiczna jest podzielona pod względem poziomu entuzjazmu dla nowych technologii.

Badanie Ipsos wykazało, że około połowa dorosłych w 29 krajach twierdzi, że wie coś o metawersie (52%) i ma pozytywne odczucia dotyczące korzystania z rozszerzonej rzeczywistości w życiu codziennym (50%). Jednak podstawowe informacje, które wyłaniają się z tego badania, odnoszą się do znaczących różnic w znajomości i zainteresowaniu tymi nowymi technologiami w różnych krajach i grupach demograficznych.

Rzeczywistość rozszerzona: pasja dla krajów wschodzących?

To jeden z paradoksów ujawnionych w tym badaniu: entuzjazm dla rozszerzonej rzeczywistości jest znacznie wyższy w krajach wschodzących niż w większości krajów o wysokich dochodach. W Chinach, Indiach, Peru, Arabii Saudyjskiej i Kolumbii ponad dwie trzecie respondentów stwierdziło, że ma pozytywne odczucia dotyczące możliwości uczestnictwa. W przeciwieństwie do tego w Japonii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Francji i Niemczech dotyczy to mniej niż jednej trzeciej.

Nieco podobny schemat dystrybucji opinii znajdujemy w odniesieniu do znajomości rzeczywistości wirtualnej, rzeczywistości rozszerzonej i metawersów. Plus de deux tiers des personnes interrogées en Turquie, en Inde, en Chine et en Corée du Sud déclarent être au moins un peu familières avec le métaverse, contre moins d’un tiers en Pologne, en France, en Belgique, et Alleauxne Holland.

Należy zauważyć, że niektóre grupy demograficzne wykazywały większe zainteresowanie i chęć do korzystania z nowych technologii niż inne: tym samym zainteresowanie i chęć do korzystania z nowych technologii jest znacznie wyższe wśród ludzi młodych, wśród osób z wyższym wykształceniem i ogólnie wśród mężczyzn. Wśród osób starszych, bez wyższego wykształcenia oraz kobiet.

Pomimo wspomnianych powyżej różnic w zainteresowaniach, wydaje się, że jest jeden punkt, który wymaga większego konsensusu, a jest to wpływ, jaki metaverse może mieć na życie. W rzeczywistości globalna publiczność szeroko oczekuje różnego rodzaju aplikacji metaverse, które wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość, aby radykalnie zmienić ludzkie życie następnego dnia. Dekada – w szczególności wirtualna nauka (średnio 66% w 29 krajach), cyfrowa rozrywka w wirtualnej rzeczywistości i wirtualne środowiska pracy.

READ  Wkładając dziecko do pudełka za karę na miesiąc, o sytuacji dowiaduje się jego matka

Oczekiwania dotyczące wpływu aplikacji metaverse również różnią się w zależności od kraju i demografii, zgodnie z tym samym wzorcem „optymalizmu” w kierunku rozszerzonej rzeczywistości. Różnice nie są jednak zauważalne, co wskazuje, że bez względu na to, czy oczekują tego, czy nie, większość ludzi spodziewa się, że w nadchodzących latach na ich życie będą miały głęboki wpływ nowe technologie.

Daleko od sprzecznych różnic poglądów, które podkreśla, badanie przeprowadzone przez Ipsos sprowadza nas z powrotem do faktu, którego być może przeoczamy: destrukcyjnej natury metawersów, które mają zmienić wiele aspektów naszego codziennego życia. Być może to on, a nie NFT, przywróci do życia ekonomię ekosystemu kryptowalut.

źródło : Ipsos.com

Uzyskaj podsumowanie wiadomości ze świata kryptowalut, subskrybując nasz nowy codzienny i cotygodniowy biuletyn, aby nie przegapić żadnego z najważniejszych elementów Cointribune!

zdjęcie użytkownika

Łukasza Jose Adjinaco

Daleko od stłumienia mojego entuzjazmu, nieudana inwestycja w kryptowalutę w 2017 roku tylko dodała mojego entuzjazmu. Postanowiłem więc zbadać i zrozumieć blockchain i jego liczne zastosowania oraz przekazać informacje o moim piórze związane z tym ekosystemem.