Opublikowane w piątek chińskie wskaźniki gospodarcze ujawniły utrzymującą się presję deflacyjną pomimo pewnych oznak stabilizacji. Krajowy Urząd Statystyczny podał, że wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) za wrzesień pozostał na niezmienionym poziomie w porównaniu z rokiem poprzednim, brakuje mu jednak oczekiwanego wzrostu o 0,2%. Spadek CPI następuje po skromnym wzroście o 0,1% w sierpniu. Z kolei wskaźnik cen produkcji (IPP) odnotował w rocznym glissie 2,5% baisse, co jest ceną wyższą od oczekiwanej 2,4% baisse, ale nadal łatwiej jest przygotować 2,4% baisse.Mars. Ceny żywności, kluczowy element chińskiego wskaźnika cen konsumpcyjnych, spadły we wrześniu o 3,2% rok do roku, a cena wieprzowiny – podstawowego podstawowego pożywienia Chińczyków – spadła o 22%. Dane te podkreślają wyzwania, przed którymi stoją Chiny w związku z ożywieniem gospodarczym, zwłaszcza obecne spowolnienie w sektorze nieruchomości, które wpływa na zaufanie konsumentów i popyt gospodarstw domowych.
Szczególnie ostrożna była reakcja giełd na dane z chińskiej gospodarki. Indeksy Hang Seng w Hongkongu i indeksy Hang Seng China Enterprise Index (HSCEI) spadły, odzwierciedlając obawy inwestorów co do siły i trwałości ożywienia gospodarczego w Chinach. Presja deflacyjna związana z kryzysem zadłużeniowym, z jakim borykają się niektórzy z największych deweloperów w Chinach, osłabiła zaufanie inwestorów i konsumentów. Choć niektóre sektory wykazują oznaki stabilizacji, ogólne perspektywy pozostają niepewne.
Indeks Hang Seng chińskich spółek (HSCEI) odnotowując dziś spadek o 2,30%. Wykres pokazuje długoterminową formację symetrycznego trójkąta. Według teorii taka formacja zwiastuje kontynuację poprzedniego ruchu, szczególnie ze względu na spadek wolumenów w ostatnich miesiącach. Gdy cena wybije się z dolnej strefy warto monitorować wolumen, który dla potwierdzenia powinien wzrosnąć do wyższych poziomów. Źródło: XStation 5
„Niniejszy materiał stanowi komunikację marketingową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (MiFID II). Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektywy 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Komisji oraz rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do rozwiązań technicznych służących obiektywnemu przedstawianiu rekomendacji inwestycyjnych lub innych zalecanych informacji lub informacji inwestycyjnych propozycji strategii oraz ujawniania prywatnych interesów lub przesłanek konfliktu interesów lub udzielania innych porad, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Journal des Lois 2019, sekcja 875 ze zm.). Wszelkie informacje, analizy i szkolenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy ich interpretować jako porady, rekomendacji, zachęty do inwestowania lub zaproszenia do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ ostateczny inwestor pozostaje jedynym decydentem w zakresie transakcji dokonywanych na jego rachunku handlowym XTB. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji i w związku z tym wszelkie decyzje podjęte w związku z potencjalnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD leżą wyłącznie w gestii inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji do celów komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki uzyskane w przeszłości niekoniecznie wskazują na wyniki w przyszłości, a każdy, kto działa w oparciu o takie informacje, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że jesteś w stanie ponieść potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku rachunku ograniczonego ryzyka ryzyko straty ogranicza się do zainwestowanego kapitału.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce