Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziesiątki tysięcy galaktyk tworzą gwiazdy na początku wszechświata

Dziesiątki tysięcy galaktyk tworzą gwiazdy na początku wszechświata

Kiedy nasz wszechświat był młody, jego galaktyki tworzyły gwiazdy. Wiele gwiazdek. To są niewidziane nagraniaMiędzynarodowa grupa niskich częstotliwości (Lovar) ujawnij dzisiaj. Dziesiątki tysięcy wrzących galaktyk.

L ’Międzynarodowa grupa niskich częstotliwości (Lofar) to duża sieć licząca 70 000 osób Endoskopy radioaktywne Rozpowszechniony w Europie. Dzięki niemu badaczom udało się uzyskać zapierające dech w piersiach zdjęcia – co zaowocowało publikacją wielu artykułów naukowych w specjalnym numerze czasopisma. Astronomia i astrofizyka – Dziesiątki tysięcy plików Galaktyki Jedną z najbardziej oddalonych od naszej galaktyki jest Droga Mleczna. W czasie, gdy Wszechświat był młody, miał zaledwie około trzech miliardów lat i kiedy większość galaktyk tworzyła gwiazdy.

„Kiedy patrzymy w niebo za pomocą radioteleskopu, najjaśniejsze są rzeczy, które widzimy czarne dziury Ogromny w centrum galaktyk. Jednak nasze obrazy są tak głębokie, że większość z nich to galaktyki podobne do naszej, Droga Mleczna, które emitują słabe fale. radio Kto zdradza Formacje gwiazd BieganiePhilip Best, badacz z Uniwersytetu w Edynburgu, mówi w komunikacie prasowym wydanym przez Holenderski Instytut Radioastronomii (Astron), który zarządza Luwrem.

Ekscytujące odkrycia w perspektywie

Za tymi zdjęciami kryje się wiele tajemnic. Przede wszystkim wysoka czułość Lofara. Następnie zaobserwowano ogromną przestrzeń nieba. Około 300 razy większe od wymiarów Pełnia księżyca. Region wielokrotnie obserwowany, w którym zebrano ponad 4 petabajty danych – odpowiednik miliona płyta DVD I zrób zdjęcie o długiej ekspozycji. Następnie fakt, że fale radiowe przenikają przez powłoki pyłowe krążące wokół formowanych gwiazd.

Po uzgodnieniu z notatkami innych Długości falTa praca pozwala teraz badaczom zasugerować nowy związek między Audycja radiowa Galaktyka i jej tempo powstawania gwiazd, a także dokładna miara liczby nowych gwiazd tworzących się w młodym wszechświecie.

Należy zauważyć, że równolegle badacze pracowali także nad innymi tematami. Odkryli na przykład czerwonego karła pokazującego wybuchy emisji radiowej. Trochę jak Jowisz. Może to być wynikiem interakcji między gwiazdą a nieznaną planetą.

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?