Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Działacze na rzecz ochrony środowiska malują Canal Grande w Wenecji na zielono

Działacze na rzecz ochrony środowiska malują Canal Grande w Wenecji na zielono

Coś dla urozmaicenia zdjęć. W najbliższą sobotę działacze ekolodzy z grupy Rewolucja wymierania (XR) Rozlane produkty barwiące Wenecki Wielki Kanał Oraz w kilku rzekach we Włoszech w ramach protestu przeciwko „porażce” projektu Konferencja Stron 28 O klimacie.

Jak wynika z obrazów nadawanych przez Wenecki Kanał Grande, w środku popołudnia aktywiści rozdawali fluorescencyjny zielony płyn na Canale Grande w Wenecji wśród przechodniów, gondolierów i turystów. portale społecznościowe.

„Wisiemy na włosku”

W tym samym czasie wiszący na linach i uprzężach aktywiści podnieśli na słynnym moście Rialto transparent z napisem „COP28: Podczas gdy rząd przemawia, my trzymamy się nitki”.

XR Włochy odnotowały na X (dawniej Twitterze), że zastosowały fluoresceinę (po francusku fluoresceina), „nieszkodliwy” barwnik. Grupa wyraziła ubolewanie, że „kryzys klimatyczny już ma katastrofalne skutki na włoskiej ziemi, nauka mówi nam, że będzie jeszcze gorszy, a polityka marnuje czas na farsę”.

„Buntujemy się przeciwko tej bierności i nie możemy milczeć, gdy nasza przyszłość jest sprzedawana przemysłowi paliw kopalnych!” »

Celem ataków były także Rzym, Mediolan i Turyn

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych na portalach społecznościowych, podobne prace prowadzono na rzece Tyber w Rzymie, w kanale w Mediolanie, a także na rzece Pad w Turynie.

Akcja ta następuje na trzy dni przed zakończeniem konferencji klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się w 2018 r DubaiW trakcie negocjacji w sprawie wycofania się z ropy, gazu i węgla, podczas gdy OPEC próbuje spowolnić dynamikę wzrostu cen paliw kopalnych.

W maju działacze na rzecz ochrony środowiska pomalowali na czarno dorzecze słynnej rzymskiej Fontanny di Trevi po śmiertelnych powodziach, które nawiedziły północno-wschodnie Włochy, co ich zdaniem stanowiło „ostrzeżenie” przed zmianami klimatycznymi.