Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwutlenek węgla poważnie rozrzedza grubość górnych warstw atmosfery

Dwutlenek węgla poważnie rozrzedza grubość górnych warstw atmosfery

Naukowcy z Langley Research Center przeprowadzili niedawno badanie wpływu dwutlenku węgla na ziemską atmosferę. Po raz pierwszy można bezpośrednio zaobserwować hipotezy dotyczące negatywnych skutków dwutlenku węgla.

Prace były wspierane przez NASA Timed. Wyniki wykazały, że to gazy cieplarniane Ochładza i kurczy atmosferę. Należy zauważyć, że obserwacje prowadzono głównie w dwóch warstwach atmosfery (mezosfera i termosfera) nadal nazywany MLT. Na ich poziomie dwutlenek węgla odsyła promieniowanie podczerwone. Ta odmowa Powoduje kurczenie się górnych warstw atmosfery Co również prowadzi do zwiększonego oporu. Martin Mlenjak, naukowiec z NASA Langley Research Center, był głównym autorem badania. Dokument został opublikowany w czasopiśmie Journal of Geophysical Research: Atmosfera.

Dwutlenek węgla kurczy atmosferę poprzez promieniowanie

Następnie naukowcy zaobserwowali w niektórych niższych warstwach atmosfery efekt ocieplenia wywołany przez dwutlenek węgla. Ten gaz Pochłania i odbija promienie podczerwone. W MLT część promieniowania przedostaje się doprzestrzeń kosmicznasprzyjając w ten sposób ochłodzeniu górnych warstw atmosfery.

Według starożytnych hipotez, to spadek temperatury Powoduje również kurczenie się stratosfery. Dzięki tym badaniom wiemy teraz, że zjawisko to występuje również na poziomie mezosfery i termosfery. Na podstawie danych TIMED zespół odnotował MLT stracił około 1333 metrów wielkościowy. Około 342 metry Część tego skurczu pochodzi z radiacyjnego chłodzenia dwutlenku węgla.

Emisje dwutlenku węgla, które zanieczyszczają atmosferę

Niestety, według innych badań, chłodzenie konwekcyjne wywołane CO2 może prowadzić do A 33% zniżki Chmury atmosferyczne do 2070 roku.

„Przy każdym wzroście następuje ochłodzenie i deflacja, które częściowo przypisujemy wzrostowi dwutlenku węgla”.

Martin Mlenjak, naukowiec z NASA Langley Research Center

zjawisko zatkania powietrza

Większym niebezpieczeństwem jest zatem kurczenie się warstw atmosfery ziemskiej spowodowane dwutlenkiem węgla. W rzeczywistości ta utrata objętości wpływa Również siła oporu atmosfery. Powoduje to zmniejszenie sił sprzyjających jego czyszczeniu. Oznacza to, że w grę wchodzą fragmenty satelitów i inne starożytne technologie orbita niskie piętro Prawdopodobnie zostanie w miejscu na dłużej.

READ  Ogłoszenie tych niezwykle rzadkich kart sprawiło, że fani podskoczyli

W rzeczywistości taka perspektywa jest korzystna dla nowych rakiet, ponieważ będą one lepiej utrzymywały się na orbicie. Z kolei te monitorujące maszyny będą do tego zmuszoneStale dostosowuje swoją trajektorię, aby uniknąć kolizji ze szczątkami swoich przodków.

„Jedną z konsekwencji jest to, że satelity pozostaną dłużej na miejscu. Będą jednak musiały dostosować swoją trajektorię, aby uniknąć kolizji”.

Martin Mlenjak, naukowiec z NASA Langley Research Center.