Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Drugie dziecko zmarło od lutego, władze zdrowia nalegają na profilaktykę

Według francuskiego Urzędu Zdrowia Publicznego, który ogłosił w sobotę, Dalsze 22 sprawy są w trakcie dochodzenia.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Drugie dziecko zmarło w związku z nawrotem poważnych infekcji bakterią Escherichia coli od początku lutego, ogłoszonym w sobotę 12 marca. Francuska agencja zdrowia publicznegokto potwierdza? Zapobieganie zagrożeniom żywności.

Od 11 marca 26 przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS) „Zidentyfikowano bakterie Escherichia coli o podobnej charakterystyce” U dzieci w wieku od 1 do 15 lat i „Dwoje dzieci zmarło”Francuski Urząd Zdrowia Publicznego powiedział w oświadczeniu, dodając, że Dalsze 22 sprawy są w trakcie dochodzenia.

Zalecenia dotyczące zapobiegania zagrożeniom związanym z żywnością

„Ta choroba, która w większości pochodzi z żywności, jest potencjalnie niebezpieczna dla małych dzieci, konkretny niebieski Francja O HUS. Jest to powikłanie Często atak krwawej biegunkico może spowodować ostrą niewydolność nerek.

Organy odnawiają zalecenia prewencyjne, w tym: Mycie rąk powinno być uporządkowane przed przygotowaniem posiłku; Mięso, zwłaszcza mięso mielone, powinno być dobrze ugotowane; Dzieci poniżej 5 roku życia nie powinny spożywać mleka surowego, serów z mleka surowego oraz produktów mlecznych z mleka surowego.

READ  Nie przegap naszego wydarzenia na żywo 17 marca na Teleskopie Kosmicznym Webba