Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Drugie dziecko zmarło od lutego, władze zdrowia nalegają na profilaktykę

Drugie dziecko zmarło od lutego, władze zdrowia nalegają na profilaktykę

Według francuskiego Urzędu Zdrowia Publicznego, który ogłosił w sobotę, Dalsze 22 sprawy są w trakcie dochodzenia.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Drugie dziecko zmarło w związku z nawrotem poważnych infekcji bakterią Escherichia coli od początku lutego, ogłoszonym w sobotę 12 marca. Francuska agencja zdrowia publicznegokto potwierdza? Zapobieganie zagrożeniom żywności.

Od 11 marca 26 przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS) „Zidentyfikowano bakterie Escherichia coli o podobnej charakterystyce” U dzieci w wieku od 1 do 15 lat i „Dwoje dzieci zmarło”Francuski Urząd Zdrowia Publicznego powiedział w oświadczeniu, dodając, że Dalsze 22 sprawy są w trakcie dochodzenia.

Zalecenia dotyczące zapobiegania zagrożeniom związanym z żywnością

„Ta choroba, która w większości pochodzi z żywności, jest potencjalnie niebezpieczna dla małych dzieci, konkretny niebieski Francja O HUS. Jest to powikłanie Często atak krwawej biegunkico może spowodować ostrą niewydolność nerek.

Organy odnawiają zalecenia prewencyjne, w tym: Mycie rąk powinno być uporządkowane przed przygotowaniem posiłku; Mięso, zwłaszcza mięso mielone, powinno być dobrze ugotowane; Dzieci poniżej 5 roku życia nie powinny spożywać mleka surowego, serów z mleka surowego oraz produktów mlecznych z mleka surowego.

READ  Pierwszy chiński astronauta, który spacerował w kosmosie od 2008 roku