Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do otwarcia Igrzysk Europejskich pozostało dokładnie 90 dni.

W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi, które wkrótce odbędą się w Polsce, FIFA w komunikacie prasowym złożyła hołd wielu cechom miasta gospodarza, Krakowa.

Rozpoczęło się odliczanie do Igrzysk Europejskich

„Już 90 dni dzieli nas od Igrzysk Europejskich w Krakowie, na słynnym miejskim placu rozegrane zostaną ostatnie etapy trzech turniejów paddleboardingu.

Dwadzieścia trzy kraje. Pięć dni rywalizacji. Na stadionie jest stu dwudziestu ośmiu sportowców. Dziewięć medali. Trzy dyscypliny: męska, żeńska i mieszana. A okrzyk: „Jesteśmy jednością” to globalne motto nadchodzących Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Krakowie, w Polsce, od 21 czerwca do 2 lipca.

Kraków, miasto-gospodarz z historyczną przeszłością

Mistrzostwa Padla, będące bezpośrednią emanacją Europejskich Komitetów Olimpijskich, potrwają pięć dni i zakończą się finałem – półfinałem i finałem – na historycznym i wyjątkowym Rynku krakowskiego Starego Miasta, perle osadzonej w miejskiej rzeczywistości Krakowa. polskie Stare Miasto założone w 965 roku.

Ten plac, który od początku swego istnienia był sercem życia społecznego i politycznego Krakowa, jest symbolem nie tylko historii kraju, ale także turystyki, dzięki swoim możliwościom rekreacyjno-rozrywkowym.

Place du Marché, symbol towarzyskości i przyjaźni, będzie „stadionem”, na którym zostaną przyznane brązowe, srebrne i złote medale Igrzysk Europejskich w naszej dyscyplinie.

Tak, kort do padla dla decydujących etapów trzech turniejów padla zostanie zainstalowany bezpośrednio na miejscu rynek.

Nigdzie nie można znaleźć bardziej reprezentatywnego i metaforycznego obrazu Pięciu Dni Padla, dyscypliny, która znana jest i rozwija się właśnie dzięki silnemu dążeniu do socjalizacji, integracji i wymiany kulturowej.

W ten sposób nasz sport spełnia marzenie o udziale w zawodach, w których wyróżnia się pięć kół olimpijskich, i jest to cel, o którym marzą wszyscy sportowcy na świecie i do którego dążą.

Padel jest w stanie znaleźć nową energię właśnie w dziesiątkach tysięcy „funduszy” – klubów na całym świecie, świetnych narzędzi dla pasji i szerzenia naszego sportu – dzięki pracy federacji narodowych, FIFA, zawodników i zawodniczek oraz zainteresowanie i wsparcie Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Do otwarcia Igrzysk Europejskich pozostało dokładnie 90 dni, podczas których rozegranych zostanie 29 dyscyplin, w których wezmą udział najlepsze reprezentacje wszystkich krajów Europy.

Jest tylko jedna rzecz do dodania: nie możemy się doczekać, aby zobaczyć i dołączyć do tego wszystkiego!

READ  NetGaming wprowadza produkty w EnergyCasino z Pariplay Fusion

Znajdź tylko oficjalną informację prasową FIP Tutaj.

Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem pośród paddleboardingu, wciągającego sportu w pełnym rozkwicie. Mam nadzieję, że spodobają Ci się prezentowane treści. Do zobaczenia wkrótce może na stoku!