Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego należy natychmiast zaktualizować komputer

Microsoft naprawia 97 luk w zabezpieczeniach za jednym zamachem. Aktualizacja, którą należy natychmiast zainstalować!

Aktualizacje zabezpieczeń należy zawsze instalować tak szybko, jak to możliwe. Za każdym razem, gdy widzisz je na smartfonie lub komputerze, ważne jest, aby je zainstalować, aby naprawić określoną lukę w zabezpieczeniach lub usterkę w urządzeniu. Jeśli masz KomputerJednak proces ten jest teraz szczególnie ważny, ponieważ najnowsza aktualizacja zawiera prawie 100 poprawek, w tym poprawkę aktywnie wykorzystywanej luki.

Microsoft naprawia 97 luk w zabezpieczeniach za jednym zamachem

Aktualizacja opublikowana przez Microsoft koryguje co najmniej 97 luk w zabezpieczeniach. Nie wszystkie z nich mają taką samą wagę: siedem jest oznaczonych jako „krytyczne”, a pozostałe jako „ważne”. Pamiętaj również, że nie można określić, które z nich instalujesz, ale dobrze jest wiedzieć, które z nich są najbardziej niebezpieczne.

Dzięki tej łatce naprawiliśmy co najmniej 45 błędów związanych ze zdalnym wykonywaniem kodu — umożliwiających szkodliwym osobom wykonywanie kodu na twoim komputerze — oraz 20 błędów związanych z podwyższeniem uprawnień — umożliwiających złośliwym osobom dostęp do funkcji systemowych zwykle zarezerwowanych dla administratorów — .

Tutaj znajdziesz pełną listę:

  • 45 Wady zdalnego wykonywania kodu
  • 20 eskalujących słabości franczyzy
  • 10 luk w ujawnianiu informacji
  • 9- Wady odmowy usługi
  • 8 Wady obejścia zabezpieczeń
  • 6 zwodniczych błędów

Jednak jeden z nich jest szczególnie niebezpieczny: CVE-2023-28252. Microsoft potwierdził, że ta luka nigdy się nie kończy i że jest aktywnie wykorzystywana, co oznacza, że ​​złośliwi ludzie już ją wykorzystują do atakowania użytkowników. Firma z Redmond twierdzi, że „atakujący, któremu uda się wykorzystać tę lukę, może uzyskać uprawnienia systemowe”, innymi słowy przejąć kontrolę nad komputerem.

Chociaż rzadko wiemy, kto wykorzystuje tego typu luki, informacje na temat tego konkretnego przypadku są znane. Firma Kaspersky, zajmująca się cyberbezpieczeństwem, zidentyfikowała grupę wykorzystującą tę lukę do przeprowadzania ataków typu ransomware na firmy w Azji, na Bliskim Wschodzie iw Ameryce Północnej. do certyfikatu CISA (Agencja Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury) poprosiła swoje agencje o zainstalowanie tej aktualizacji do 2 maja.

READ  Thomas Pesquet nigdy nie wyobrażał sobie, że będzie musiał publikować tę serię tweetów

Aby zainstalować najnowszą aktualizację zabezpieczeń eliminującą te 97 luk w zabezpieczeniach, przejdź do Start > Ustawienia > Windows Update (Windows 11) lub Start > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update (Windows 10).