Ukraińcy są pod mniejszym wrażeniem niż ich sąsiedzi
Ukraińcy nie byli bardziej zastraszeni niż Polacy. Urzędnicy kijowscy zarzekają się, że będą kontynuować kontrataki, aby uwolnić wszystkie obszary pozostające w rękach sił rosyjskich.
Wieczorem, w swoim codziennym przemówieniu opublikowanym na portalach społecznościowych, Wołodymyr Zełenski również powitał „ Niezwykłe wyniki Nagrany przez Siły Zbrojne Ukrainy na wschodzie kraju. Częściowo okrążyli strategiczne miasto Lyman w rosyjskich rękach w obwodzie donieckim.
” Musimy wyzwolić wszystkie nasze ziemie i będzie to najlepszy dowód na to, że żadne państwo terrorystyczne tak brutalne jak Rosja nie może naruszać prawa międzynarodowego i wartości ludzkich. – powtórzył Prezydent Ukrainy.
Poprzedniego dnia, panie Zełenski odsunął na bok rękę wyciągniętą przez swojego rosyjskiego sojusznika: Ukraina nie będzie negocjować z Rosją, dopóki szefem Federacji Rosyjskiej będzie Putin. Negocjujmy z nowym prezydentem. »
Stanowisko podziela Nikołaj Wignianski, doradca mera Odessy odpowiedzialny za sprawy humanitarne. ” Wyzwolimy naszą ziemię bronią. Zobowiązuje się do RFI. Nie wyobrażam sobie negocjowania z nim. »
A jeśli to zrobimy, zaszkodzimy całemu cywilizowanemu światu, bo walczymy nie tylko o siebie i swoją wolność, ale o zasady demokratyczne, o Kartę Narodów Zjednoczonych io prawdę. Nie możemy negocjować, bo jeśli to zrobimy, usankcjonujemy zło i pokażemy, że potrafimy rozmawiać ze złem.
I dodaj: Putin może powiedzieć, że księżyc i słońce należą do Rosji, dobrze wiemy, że księżyc i słońce należą do ludzkości, a ziemia ukraińska należy do Ukrainy. Uważamy, że jest szalonym dyktatorem i dlatego nie dbamy o to. »
Dział Międzynarodowy,
Anastazja Pecchio
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu