Decyzja na mundialu będzie przeciwko Polsce!  Czwartek, 22 czerwca 2023: Statystyki i informacje

Decyzja na mundialu będzie przeciwko Polsce! Czwartek, 22 czerwca 2023: Statystyki i informacje

Dziwna chwila minęła. Stany Zjednoczone w piłce ręcznej są jak Chiny w piłce nożnej, tak zwany „wschodzący” kraj, do którego FIFA bez przekonujących rezultatów dąży bez przekonujących wyników, aby zostać włączonym do międzynarodowego koncertu. Dzień wcześniej Amerykanie zostali upokorzeni przez Polskę (różnicą 25 bramek), w ten czwartek nie wyjechali z pustymi torbami. Francja nie wdawała się w szczegóły, wygrywając 45 do 17. Co warto zapamiętać z tego występu? Johan Delattre wykorzystał tę „rekreację” do uwolnienia z trybun dwóch zawodników, którzy dzień przed meczem z Chorwacją oglądali mecz. Jeśli występ Quentina Hulota w klatkach w drugiej połowie jest godny pochwały, to występ Maxime’a Discampsa (strzał w głowę) jest bardzo interesujący. Toulousen doszedł do siebie w samą porę po serii błędów fizycznych, które odebrały mu odpowiedzialność w ataku, zwłaszcza na długich dystansach (z 7 bramkami, zakończył mecz jako najlepszy strzelec). Wszystko to w mniej niż dwanaście minut spędzonych na podłodze! Inne pozytywne aspekty… Cała grupa czuła się niespokojna, a zwykli zastępcy mieli czas na zabawę, aby się wyrazić. Brak obrażeń do zgłoszenia.

Pierwsza tercja, z wyjątkiem pierwszych trzech minut, kiedy Francja pozwoliła sobie na luksus utraty dwóch piłek i spudłowania, była lepszej jakości niż następne trzydzieści minut. Do przerwy wynik jest w dużej mierze korzystny (6-24) i niemal naturalnym jest, że po powrocie z szatni następuje odprężenie. Przy obronie, która momentami jest bardzo statyczna, aw ataku zaczyna się nieco chaotyczne starcie. Amerykanie, którzy mieli tylko kilka błysków przez swoją środkową połowę, autoryzowanych przez Amerykanina Avery’ego, Mathisa Walkera, stracili 30 piłek, a Habowie również będą musieli spojrzeć na swoje statystyki. 15 piłek po drodze to ogromna okazja przy takim przeciwniku i dla zespołu, który twierdzi, że zajdzie jak najdalej w rozgrywkach.

READ  Laurent (12 midi zamachu stanu) w środku skandalu, Jean-Luc Richman jest na wolności!

W ich umysłach Bleuetowie przewrócili stronę na coś, co wydawało się zabawną rozrywką. To, co ich czeka w piątek, jest znacznie delikatniejsze.

W tej samej grupie kolejny przeciwnik Polska wyrwała w ostatniej sekundzie wyrównanie z Chorwacją 30:30. Scenariusz tego spotkania był niesamowity. Po nieudanym starcie Polacy wykorzystali głupotę rywala, ale przede wszystkim autorytet swojej obrony i sukces bramkarza w opanowaniu i powiększeniu dystansu (+5 na 25). Chorwaci zmniejszyli swoje opóźnienie na krótko przed przerwą (15-13), zanim ponownie wpadli w swoje pułapki (20-16 w 39). Po chwili na reakcję współpracowników Ivana Barbeka nie trzeba było długo czekać. Straty piłki tym razem mieli przeciwnicy Polaków, gdy nie trafili na bramkarza Mandicia. W 54. meczu dzięki podwójnej przewadze liczebnej Chorwacja wyszła nawet na prowadzenie (25-26). Utrzymasz tę przewagę do dwóch sekund przed końcowym sygnałem dźwiękowym. Ale w kontrataku polski prawy obrońca Novak nie zadawał pytań i zdołał wyrównać.

W ubiegłym roku na mistrzostwach Europy Polacy wygrali tylko jeden z pięciu meczów, które mieli do rozegrania i zajęli 13. miejsce w rozgrywkach (na 16).

W Magdeburgu (Niemcy), stadion GITEK-ARENA, czwartek, 22 czerwca 2023 r.

Runda Wstępna – Świat U21 – Grupa A

USA-Francja 17-45 (pierwsza połowa: 6-24)

recenzent: Danilo Buzinovski i Wiktor Naczewski (Macedonia)

Ewolucja wyniku: 0-2 (5) 2-8 (10) 4-13 (15) 4-18 (20) 6-20 (25) 6-24 (MT) 8-27 (35) 10-29 (40) 11 – 34 (45) 15-37 (50) 16-41 (55) 17-45 (koniec)

Zjednoczone państwo : Cercola, Wide (5 ar./48) – Phillips (0/2) Proctor, Karrer (1/2) Miller (3/5) Walker (4/7) Gordon, Robertson, Hunyadi (2/3) Edwards B. (1/5) Grabner (1/1) Reed, Strommen (0/1) McCauley (3/10) Edwards O. (2/2 dt 1/1 na 7m)

Francja: Czarny charakter (6 s. 12) Hulot (7 s. (4/6) Pimenta (2/2) Ingoljuel (3/3) Berthier (1/1) Chevalier (3/4) Belica (3/3) Loridon (3 /3) Mantz (5/5) Descamps (7) / 9) Kwadrat (1/1)

READ  Podsumowanie meczu półfinałowego między Francją a Polską

Mecze Francji do lat 21 na Mistrzostwach Świata w Niemczech można oglądać na stronie www.handballtv.fr