Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy to prawda, że ​​UNICEF odrzucił darowiznę od satanistycznego zespołu metalowego Behemoth na rzecz ukraińskich dzieci?  -Redagowanie

Czy to prawda, że ​​UNICEF odrzucił darowiznę od satanistycznego zespołu metalowego Behemoth na rzecz ukraińskich dzieci? -Redagowanie

Pytanie zadane przez Paula Emmanuela Sy 19 sierpnia

Pytacie nas o informację, jaką na początku sierpnia przekazało kilka międzynarodowych mediów metalowych, w tym Metal Zone we Francji, według której Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) odrzucił darowiznę od polskiego zespołu metalowego Behemoth przeznaczoną na rzecz dzieci-ofiar. Z wojny na Ukrainie.

Taka decyzja została podjęta „Ze względu na to, co reprezentuje ta grupa”. Założony w 1991 roku Behemoth to grupa muzyczna, która w wywiadach podaje się za satanistów i zasłynęła z aktów prowokacji religijnej. Jej przywódca był szczególnie wypróbowany w Polsce Podrzeć Biblię Lub Z powodu podeptania obrazu Matki Boskiej.

Źródłem tej informacji są liczne posty grupy death metalowej na portalach społecznościowych. Tym samym sklep internetowy Behemoth w pismach twierdził, że polski oddział UNICEF ma zamiar odmówić przekazania około 10 000 złotych (około 2200 euro) ze sprzedaży pluszowych zabawek. W maju ubiegłego roku grupa ogłosiła sprzedaż„Demoniczne Niedźwiedzie” Na swojej stronie internetowej twierdzi, że zyski zostaną przekazane UNICEF na rzecz dzieci-ofiar wojny na Ukrainie.

„wstydź się”

3 sierpnia Behemoth ogłosił wymianę mailową z UNICEF Polska. UNICEF Polska dziękuje grupie za zainteresowanie udziałem w programie „Praca z Serca”, ale mówi: „Niestety informujemy, że ze względu na charakter komunikatów towarzyszących sprzedawanym produktom [par Behemoth]Nie możemy zakwalifikować Cię do udziału w tym konkretnym programie.

„Wstydź się @Unicef​​​​@Unicefpolska. Nie mogę rozmawiać. Czy na pewno chcesz pomóc dzieciom? ” Nergal, lider grupy, zareagował w postach w mediach społecznościowych, ujawniając swoje rozczarowanie tą odmową. Ostatecznie grupa zdecydowała się przekazać im zebrane pieniądze „Największy szpital dziecięcy.” Z Gdańska, rodzinnego miasta grupy.

„Wybrane fragmenty naszej korespondencji”

Oskarżenia Behemotha wywołały krytykę UNICEF w Polsce. Która w odpowiedzi na tę kontrowersję wydała 4 sierpnia oświadczenie prasowe, w którym stwierdziła, że ​​wbrew temu, co pisało wiele mediów, organizacja „Nie odmówił przyjęcia darowizny od sklepu internetowego Behemoth.” Rzecznik UNICEF Polska Jan Bratkowski ubolewa nad tym „Ten przedstawiciel [la boutique en ligne, ndlr]zamieścił całość w mediach społecznościowych, wykorzystuje wybrane fragmenty naszej korespondencji i usuwa fragmenty, w których wskazaliśmy na żądanie inne możliwości/sposoby wsparcia naszej organizacji. W komunikacie prasowym potwierdzono, że grupa mogła przekazać darowiznę wykraczającą poza zakres partnerstwa przyznanego firmom i UNICEF „Nie przeszkadza to nikomu – łącznie ze sklepem internetowym Behemoth – Przekazywanie darowizn na naszą działalność prawną lub wspieranie określonych obszarów naszej pracy na rzecz dzieci, takich jak edukacja, zdrowie psychiczne lub zapobieganie kryzysom klimatycznym.

READ  Grupa abka publikuje swój piąty raport na temat środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego

Według wyjaśnień UNICEF Polska problem z aplikacją Behemotha polega na tym, że dotyczy ona programu biznesowego „Biznes z sercem”, którego partnerstwa „Kieruje się jasno określonymi kryteriami i musi unikać wszelkich odniesień politycznych lub ideologicznych”. Wyżej wymieniony program przewiduje w swoim regulaminie, że UNICEF Polska „Zastrzegamy sobie prawo do odmowy udziału w programie firmom, których wizerunek, produkty i metody biznesowe są sprzeczne z wartościami głoszonymi przez naszą organizację.”. W komunikacie prasowym nie podano, jakie dokładnie działania podjął Behemoth, który jest w tym kraju regularnie ścigany za swoje antykatolickie postawy, sprzeczne z wartościami UNICEF Polska. Skontaktował się z Sprawdź wiadomościUNICEF Polska nie udzielił nam odpowiedzi w tej kwestii.