W ubiegły poniedziałek mieszkaniec Strasburga znalazł dużą dziurę w dachu swojego samochodu, a w niej kamień. Według raportu straży pożarnej i ratownictwa regionu Dolny Ren, podanego przez France 3, strażacy podejrzewają „spadający obiekt astralny”.
Le Parisien wyjaśnia, że eksperci mają wątpliwości co do tej hipotezy. Zdaniem François Coli, astronoma i dyrektora ds. badań w Narodowym Centrum Badań Naukowych, „niemożliwe” jest, aby meteoryt spadł na ziemię Alzacji. „Gdyby był to meteoryt, jego siła z pewnością przeszłaby przez cały pojazd i dotarła aż do Ziemi” – kontynuują nasi koledzy.
Ze swojej strony kamień znaleziony w samochodzie zainteresowała Brigitte Zanda, wykładowczyni w Muzeum Historii Naturalnej. Mówi: „Kiedy meteoryt przechodzi przez atmosferę, nagrzewa się i tworzy bardzo czarną i gładką skorupę. W przypadku meteorytów stwierdzamy również różnicę między kolorem powierzchni zewnętrznej, która jest bardzo czarna, a kolorem wnętrza, co jest bielsze.” .
François Cola uważa, że „kamień tej wielkości nie mógłby spowodować dziury tej wielkości”. Dla astronoma „jego upadek spowodowałby po prostu niewielkie uderzenie w sufit”.
Le Parisien dodaje, że urządzenie Freebon (Fireball Recovery i sieć InterPlanetarObservation) nie wykrył żadnego meteorytu. Policja naukowa bada obecnie skałę znajdującą się wewnątrz samochodu.

Maria Konopnicka jest autorką publikującą na portalu glodniwiedzy.pl, zajmującą się tematami newsowymi, polityką, biznesem, technologią, sportem, rozrywką i stylem życia. Skupia się na jasnym i przystępnym przekazie informacji, aktualnych wydarzeniach oraz historiach istotnych dla czytelników, dbając o rzetelność, klarowność i czytelność publikowanych treści.

More Stories
Artemis II i wyścig o zasoby Księżyca. Hel w centrum uwagi mocarstw
Słynny obraz centralnej czarnej dziury w Drodze Mlecznej, Sgr A*, będzie błędny!
Lekarze apelują o systematyczne badania przyszłych matek