Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy powinniśmy się bać zmiennej delta?

Próchnica – forma, która pojawiła się w Indiach, spowodowała odrodzenie się epidemii w wielu krajach, począwszy od Wielkiej Brytanii. Czy będzie to miało taki sam efekt we Francji, gdzie jej obecność rośnie?

Prąd odpływowy? W obliczu rozprzestrzeniania się bardziej zaraźliwego typu delta, niektóre kraje, takie jak Australia, same się szczepią. Inni postanowili opóźnić zniesienie niektórych ograniczeń, takich jak Wielka Brytania czy Irlandia. Francja zrobiła w środę nowy krok w swoim demontażu: koniec z pomiarami w zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak muzea, kina, restauracje czy sklepy.

Trzeba przyznać, że wszystkie wskaźniki w stolicy Francji są nadal zielone: ​​częstość występowania poniżej 20 przypadków na 100 000 mieszkańców, wskaźnik dodatni poniżej 1%, oddziały intensywnej terapii zajmowane przez pacjentów z Covid na poziomie 23% … Jednak wskaźnik infekcji od wirusa – Nie wygląda już, żeby spadał. W ostatnich dniach rzecznik rządu Gabriel Attal ostrzegał w środę, wzywając, aby nie tracić czujności. W prowincji Landes, gdzie Delta pojawiła się po raz pierwszy we Francji, ograniczenia będą obowiązywać do 6 lipca, a rząd wszedł w życie

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 94% do odkrycia.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  IKEA wprowadza oczyszczacz powietrza, który wygląda jak boczny stolik