Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Czułam się bardziej feministka niż kiedykolwiek” – mówi nowa panna Diane Lear.

„Dla mnie feministka decyduje, że robię to, co chcę” – powiedziała Diane Laer-elect. Miss Francji 2022 Pod koniec błyszczącego wieczoru (
mieszkać tutaj). Impreza obejrzała dużą liczbę widzów (średnio 7,3 mln widzów), ale została ostro skrytykowana, zwłaszcza w zakresie prawa pracy, jak wyjaśnił w piątek. 20 minut, ale także statusu kobiet i dyskryminacji ze względu na płeć. „Jako kobieta chcę pokazać, że możemy być Miss Francji i feministką” – wyjaśniła nowa dama.

Wezwany przez AFP, aby odpowiedzieć na słowa minister ds. równości kobiet i mężczyzn Elizabeth Moreno, która uważała „absolutnie” zasady panujące we Francji, ta posiadaczka Dyplomu Handlu Międzynarodowego odpowiedziała: „Jeśli c”, to tak. Kochamy to, co było. Wciąż jest to spotkanie roku Miss Francji (…) Miss Francji jest i pozostanie Miss Francji. Zawsze tak było. Kochamy go tak od lat. Po co to teraz zmieniać? ”.

„Czułam się bardziej feministka niż kiedykolwiek”

1m77-letnia czarna kobieta, która posiada dyplom z International Business, została wybrana 50/50 przez widzów kanału TF1, który transmitował ceremonię na żywo, oraz przez siedmioosobowe jury pod przewodnictwem Jean-Pierre’a Bernauta. przesłuchiwany ponownie w ten niedzielny poranek przez BFMTV Jeśli chodzi o krytykę związaną z konkursem, Diane Lear kontynuowała tę samą linię. „Nigdy nie czułam się feministką, jakbym weszła na scenę razem z innymi kandydatkami. Myślę, że kiedy masz między 18 a 24 lata, podnieś mikrofon, paraduj w strojach kąpielowych przed milionami widzów i zdecyduj się wziąć nasza siła życiowa, to właśnie oznacza bycie feministką”. „Każdy może mieć własne zdanie, ale moja opinia jest dla mnie wyjątkowa, a ostatniej nocy czułam się bardziej feministka niż kiedykolwiek” – dodała.

Do skomentowania została również zaproszona Miss Francji 2022 Skarga z mojego feministycznego domu! Przeciw Komitetowi Miss Francji. Zostawiłem to w rękach sprawiedliwości. Czytałem różne opinie, każda według jego opinii. Ale rozmawiając o tym z innymi nominowanymi, nikt z nas nie czuł się zobowiązany, by tam być, nie czuliśmy się powstrzymywani przez zasady Miss France, nie, czuliśmy się całkowicie komfortowo i dumni z bycia na scenie – powiedziała Diane Laer.

READ  Dudelange podróżuje po Polsce bez spadochronu

„Stare zasady (…) mogą być dyskryminujące”

Konkurs ten, przeznaczony dla niezamężnych kobiet o wzroście minimum 1,70 metra i poniżej 25 roku życia, budzi coraz większe kontrowersje. „Podoba mi się konkurs Miss Francji (…) to zabawny i magiczny konkurs” – powiedziała w piątek w BFMTV minister kultury Roslyn Bachelot. „Potrzebujemy odrobiny lekkości”, a te młode kobiety „daleko są od wazonów” – powiedziała.

Ale minister ds. równości kobiet i mężczyzn, Elizabeth Moreno, ponownie ubolewała w piątek „stare zasady (…), które mogą być dyskryminujące”. Przemawiała w krótkim wywiadzie, którego udzieliła AFP po spotkaniu z zaginionymi w Caen. Elisabeth Moreno ubolewała, że ​​na przykład „wdowa lub matka nie mogą naprawdę awansować”.

„Dlaczego Miss France nie może być sarkastyczna, nie może być matką ani stać topless w walce z rakiem?” – pytała już w październiku. Elizabeth Moreno od tego czasu przyjęła w ministerstwie Alexię Laroche-Joubert, prezes Miss France, spółki zależnej firmy produkcyjnej Endemol. W piątek była „prawie pewna”, że zasady się „zmienią”.

„Istnieją kryteria zmiany, aby dostosować się do czasów”

Alexia Laroche-Joubert od tego czasu ogłosiła, prezentując konkurs w 2022 r., że kandydatki po raz pierwszy otrzymają wynagrodzenie za finał, ale nie za próby. „Są kryteria zmiany, aby dostosować się do czasów (…). Przyznałem też, że indywidualna sytuacja jest zdecydowanie przestarzała.”

Udział osób transpłciowych jest „możliwy” i „był częścią dyskusji” z Alexią Laroche-Joubert, jak potwierdziła w tę sobotę w Europie Elizabeth Moreno 1. Dla ministra konkurs zasługuje na poparcie, ponieważ „był sposobem na wyzwolenie się wielu kobietom”. ”.

Ale nadal się denerwuje. Główna Miejska Grupa Opozycyjna Caen (EELV-PCF-DVG) była wściekła na początku grudnia, że ​​burmistrz LR nie zgłosił miastu swoich kosztów. Według członka rady EELV, Rudiego Laureville’a, konkurs, który faktycznie został zorganizowany w Caen, kosztował miasto 200 000 euro w 2010 roku.

READ  Nauczyciele uczący w szkole dzięki 20 Xbox Series S i Xbox Game Pass

Grupa Wybranych Urzędników zwróciła uwagę na „zyski wypracowane przez firmę organizującą” konkurs i „przyjęła z zadowoleniem powództwo prawne zainicjowane” przez Dom Kobiet. Sąd Przemysłowy Bobbini 21 czerwca musi rozpatrzyć powództwo związku oskarżające konkurencję o naruszenie prawa pracy.