Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Częściowo podarte dzieło Bansky’ego, La Fille au Ballon, znów jest wystawione na aukcję

Napisane przez Laurenta B. Zdjęcie Caroline J.. Wysłano 14 października 2021 o 10:43

Czy Banksy skończy sabotować swój biznes…? La Fille au Ballon, sprzedany w 2018 roku i opowiadany o częściowym zniszczeniu i sfilmowany na żywo, w momencie sprzedaży przed oszałamiającym zgromadzeniem, jest wystawiony na aukcji w Sotheby’s w czwartek 14 października. 2021 Szacunkowa cena: od 4 do 6 milionów funtów.

Pamiętaj, to było trzy lata temu, w 2018 roku… balonowa dziewczynaczyli praca Banksy Wykonane na zamówienie na płótnie, licytowane w Sotheby’s Młotkiem licytatora został częściowo zniszczony, ponieważ sam artysta poślizgnął się pod działaniem innowacyjnego systemu krojenia (który mistyfikacja została ujawniona w sieci kilka godzin później). Artysta chciał więc poprzez ten akt potępić ten system utowarowienia dzieł, przekonując, że sztuka powinna być wolna i dostępna dla wszystkich. Biznes, który jest tylko częściowo zniszczony z powodu awarii niszczarki.

Ta firma, tutaj ponownie na sprzedaż w Sotheby’s W ten czwartek, 14 października, w podartej formie. Czyn, który od tego czasu jest uważany za prawdziwy wydarzenie artystyczne, ponieważ w wartości … tyle wartości. Szacunkowa cena: między 4 i 6 milionów funtów szterlingów, To jest to “Cztery do sześciu razy więcej niż osiągnięto w oryginalnej sprzedaży nieznanemu kolekcjonerowi‘, jak wyjaśnili nasi koledzy z figaro.

W momencie pierwszej aukcji, w 2018 roku, Sotheby’s Zakwalifikowałem w komunikacie prasowym to zniszczenie „Najbardziej ekscytujące wydarzenie artystyczne XXI wieku„Oddanie pracy do dziedziczenia”Sztuka antyestablishmentowa, która zaczęła się od Dada i Marcel Duchamp„.praca pierwotnie wykonana jako wydruk na ścianie w londyńskim South Bank. Ta praca została zidentyfikowana”.Ulubione dzieło sztuki w Wielkiej Brytanii“.

Pamiętaj też, że w piątek 15 października odbędzie się dyptyk z balonowa dziewczyna Ma być również licytowany w Kristi. Praca wyprodukowana w 2005 roku i szacowana na 2,5-3,5 miliona funtów szterlingów. Jeśli chodzi o prace wystawione na aukcję w czwartek, miejmy nadzieję, że nie zmieni się do końca wyprzedaży!

READ  Canal + chce transmitować filmy trzy do czterech miesięcy po premierze