Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Czarny pył” odkryto po otwarciu kapsuły Ozyrysa-Rexa

„Czarny pył” odkryto po otwarciu kapsuły Ozyrysa-Rexa

Siedem lat po odejściu Kapsuła wylądowała na Ziemi w niedzielęNa amerykańskiej pustyni, pod koniec bardzo niebezpiecznego manewru. NASA szacuje, że w 2020 roku udało jej się zebrać około 250 gramów materiału z asteroidy Bennu, co stanowi największą próbkę asteroidy, jaką kiedykolwiek zebrano.

Analiza składu asteroidy Bennu pozwoli naukowcom lepiej zrozumieć powstawanie Układu Słonecznego i sposób, w jaki Ziemia stała się nadająca się do zamieszkania.

Otwórz zamknięte pomieszczenie

W czasie tej operacji agencja kosmiczna zdała sobie sprawę, że pokrywa komory montażowej nie daje się zamknąć. Ostatecznie jednak ładunek został zabezpieczony i zgodnie z planem przeniesiony do kapsuły. Jednak z powodu tego wycieku naukowcy spodziewali się znaleźć szczątki poza komorą zbiorczą, w pudełku, w którym je umieszczono.

Pierwszą pokrywę otwarto we wtorek w zamkniętym pomieszczeniu w Johnson Space Center w Houston w Teksasie. NASA ogłosiła, że ​​zespoły NASA „natychmiast znalazły czarny pył i gruz”, nie precyzując, czy w rzeczywistości były to fragmenty asteroidy.

Materiały te zostaną poddane analizie i nastąpi „ostrożny demontaż” komory zbiorczej, „w celu uzyskania dostępu do głównej próbki znajdującej się w środku” – napisała agencja kosmiczna.

READ  Szyk