Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid, Omicron, BA.2: Czy testy doodbytnicze są odpowiedzią na warianty ukrywania się?

Wariant Omicron i jego podzmienna BA.2 są tak przerażające w testach przesiewowych. Chińczycy twierdzą, że znaleźli rozwiązanie.

Od początku kryzysu zdrowotnego trwa Chiny wskazany. I nie bez powodu covid-19 pandemia Zostawiony tam w tajemniczych okolicznościach.

Ale po kilku dniach powitania Igrzyska Olimpijskie (od 4 lutego) Chiny starają się pokazać swoje referencje. Kraj przeszedł również na politykę „zero covid”. I każdy nowy przypadek jest testowany jako upokorzenie.

Trudno jednak uciec Omikrona : to jest Alternatywa południowoafrykańska Mniej dotkliwe, ale znacznie bardziej zaraźliwe i nie tylko układ odpornościowy i Testy przesiewowe. Cecha, która również byłaby dziedziczona Licencjat 2mój syn wariant podrzędny Szczególnie się boi i uchodzi za „incognito”.

Przeczytaj także:
Covid: Błyskawica w Danii, bardziej przenośna niż Omicron… Co wiemy o nowym wariancie BA.2, który może napędzać szóstą falę?

Między kontrowersją a wydajnością

Dopóki Tajemniczy Omicron Ogarniając świat, pierwszy przypadek został oficjalnie zidentyfikowany w Pekinie w ubiegłą sobotę. Kilka kroków od igrzysk chiński rząd faktycznie ujawnił swoją broń, która nie jest już w ogóle tajemnicą: test analny.

Test, który już po premierze wywołał kontrowersje. Ale kto wrócił na przód sceny, Według naszych kolegów z Newsweeka.

Rzeczywiście, po odkryciu pierwszego przypadku Omicrona w chińskiej stolicy, władze przeprowadziły badanie analne, aby zbadać wszystkich, którzy mieszkali w budynku zarażonej kobiety, czyli 27 osób.

Kontrowersyjny, ale skuteczniejszy test przeciwko niemu Formy bezobjawowe lub łagodny wobec omikronu. Podobnie jak pomiar temperatury, jest dokładniejszy po odczytaniu tej części ciała. „Po trzech do pięciu dniach ślady wirusa mogą nie pojawić się w gardłach bezobjawowych pacjentów”, według dr Li Tongzheng ze szpitala Yu’an w Pekinie. „U niektórych zakażonych pacjentów koronawirus żyje dłużej w przewodzie pokarmowym lub w kale niż w drogach oddechowych”.

Chociaż Chińczycy będą coraz częściej korzystać z tego badania przez odbyt, jest on również dostępny dla osób z zagranicy. Ale zagraniczne rządy sprzeciwiają się temu. w tej chwili.

„Chiny proszą niektórych podróżnych z zagranicy o wykonanie agresywnego badania wymazu z odbytu w ramach środków mających na celu powstrzymanie koronawirusa, co rozgniewało i zszokowało wiele zagranicznych rządów”.https://t.co/66H5TIkTNq

– leinadcm (@lienacdm) 20 stycznia 2022

READ  W USA sąd federalny przywrócił obowiązek szczepień dla pracowników