Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Compagnie de Saint Gobain: Saint-Gobain podpisało znaczącą umowę na dostawę odnawialnej energii elektrycznej w Polsce

Compagnie de Saint Gobain: Saint-Gobain podpisało znaczącą umowę na dostawę odnawialnej energii elektrycznej w Polsce

komunikat prasowy

15 września 2022

Saint-Gobain podpisana umowa zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (PPA1) z Tion Renewables AG (dawniej Pacifico Renewables Yield AG), niemiecką firmą zajmującą się energią wiatrową i słoneczną..

Ten 15-letni kontrakt rozpocznie się w 2025 roku i obejmie ok 45% zapotrzebowania na energię elektryczną Saint Gobainw Bolonii.

  • Niniejsza umowa dostawy Turbiny wiatrowe, Zdjęcie: Tion Renewables

Energia odnawialna to krok

Symbol Saint Gobain w Polsce. Znacząco przyczyni się do zmniejszenia naszej emisji dwutlenku węgla2Zgodnie z zobowiązaniem grupy do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku”, wyjaśnia Joanna Chinsz-Biechowiak, Dyrektor Zarządzająca Saint-Gobain Polska.

Zmniejszy emisję dwutlenku węgla2 135 000 ton rocznie, tj. Około 20% emisji w pasmach 1 i 2 z Saint Gobainw Bolonii i 4% redukcja emisji CO22 Zespoły 1 i 2 pochodzą z Saint-Gobain w Europie.

Umowa PPA przewiduje zakup około 190 GWh energii wiatrowej rocznie. To jest równoznaczne z odżywianiem Prawie 100 000 europejskich domów ma energię elektryczną ze źródeł odnawialnych każdego roku. Całkowita moc farm wiatrowych wynosi około 52 MW rozmieszczonych w trzech lokalizacjach i 20 turbinach wiatrowych.

Niniejsze ogłoszenie pokazuje przyspieszenie przez Saint-Gobain Mapy drogowej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jako inicjatywy Science Based Targets2 Niedawno ogłosił, że zgadza się na zobowiązania Saint-Gobain dotyczące redukcji emisji CO22 do 2050.

  1. PPA: „Umowa zakupu energii”
  2. Efekt współpracy CDP, ONZ Global Compact, World Resources Institute (WRI), World Wide Fund for Nature (WWF) oraz zaangażowania We Mean Business Alliance, określa cele inicjatywy naukowej, promuje najlepiej praktyki w ustalaniu celów opartych na nauce oraz niezależnie ocenia i zatwierdza cele korporacyjne w celu przyspieszenia przejścia na opłacalny plan niskoemisyjny.