Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Comédie de Genève odwołuje produkcję filmu Christiana Luby „Migranci” – rts.ch

Comédie de Genève odwołuje produkcję filmu Christiana Luby „Migranci” – rts.ch

Comedy de Genève odwołało produkcję serialu „Al-Muhajiroun”, którego emisja miała nastąpić w przyszłą środę. Pod znakiem zapytania stoją „różnice w filozofii działania” pomiędzy kierownictwem artystycznym tego projektu przez polskiego reżysera Krystiana Lubę a dyrekcją teatru.

Film „Les émigrants” Christiana Łeby, jako wydarzenie, podczas którego powstanie sezon Comédie de Genève 2022–2023, będzie prezentowany publiczności w najbliższą środę do 17 czerwca. Na podstawie powieści W. G. Sebalda opisującej drogę czterech bohaterów zmuszonych do emigracji spektakl ten został sprzedany także przez Comédie de Genève, której jest współproducentem, na Festiwal w Awinionie oraz do Teatru Odeon w Paryżu.

Po kilkudniowym przesunięciu premiery w piątek nastąpił przełom, kiedy w notatce prasowej „Comedy de Genève” zauważono, że „nieporozumienia spowodowały trudności komunikacyjne, które uniemożliwiły powstanie spektaklu”. Dyrekcja teatru wskazuje, że odnotowała „brak poszanowania wartości i źródła nieporozumień operacyjnych, które sprawiły, że podjęcie tej decyzji było konieczne”.

Z komunikatu prasowego wynika, że ​​współdyrektorzy teatru Natasha Kochumov i Denis Mailliver kładą nacisk na obronę silnych wartości w instytucji. Wartości te znajdują się na liście pracowników, kodeksie postępowania i umowach podpisanych z każdym określonym przez organizację zespołem technicznym.

Nieporozumienia i sprzeczne polecenia

Nad powstaniem spektaklu czuwał polski reżyser Krystian Luba (79 l.), którego komedia przedstawia jako „świętą bestię teatru europejskiego”, „urzekającego człowieka teatru, artystę wszechstronnego”. Ale ten człowiek jest też znany jako reżyser, z którym trudno, a nawet bardzo trudno się współpracuje.

W piątkowym pytaniu do kanału RTS w „Vertigo” Denis Mailliver opisał powody odwołania: „Atmosfera w pracy, która spowodowała wiele cierpienia. Z nieporozumieniami, sprzecznymi rozkazami i mimowolną, ale bardzo realną porażką ludzi i ich twórczości i w obliczu tej sytuacji (…) wydawało nam się, że niestety jest to jedyne możliwe rozwiązanie kwestii utrzymania jakości pracy, ale i zdrowia ekipy artystycznej komedii.

READ  Przewiduj nagrodę wyścigową Wojewódzkiej Komisji Jeździeckiej

Dennis Mailiver dodaje, że zespołowi technicznemu ds. komedii udało się już bez najmniejszego problemu zrealizować dużą liczbę produkcji z reżyserami o silnych osobowościach, ale w tym przypadku zespół ten „nie był w stanie zapewnić, aby w optymalnych lub nawet minimalnych warunkach warunków i monitorowania tej Produkcji.”

Wyjaśnia również, że kierownictwo podjęło tę decyzję po konsultacji z Radą Dyrektorów, niektórymi kluczowymi partnerami w tym projekcie i przyszłym kierownictwem Comédie de Genève. Odwołanie następuje na kilka dni przed końcem kadencji współdyrektorów Natashy Kochumov i Denisa Mailivera. W lipcu mają przekazać pałeczkę francuskiej reżyserce Severine Chavrier.

Należy jeszcze ocenić skutki finansowe

„Obecnie oceniamy finansowe konsekwencje komedii” – powiedział Olivier Gortner. Bilety na 14 koncertów zaplanowanych w Genewie zostaną zwrócone. „Decyzja o odwołaniu programu została podjęta bez względu na konsekwencje finansowe” – zauważył dyrektor ds. komunikacji.

Gazeta La Comédie de Genève potwierdziła, że ​​kontrakty dziewięciu aktorów zatrudnionych do spektaklu, którzy przygotowywali się do spektaklu od marca, zostaną dotrzymane. Koszt produkcji tego przedstawienia wynosi 900 000 franków. Dekoracje są już gotowe.

m/aq z at