Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o wzięciu zakładników na poczcie

Co wiemy o wzięciu zakładników na poczcie

We wtorek, 31 października, uzbrojony mężczyzna wziął nieznaną liczbę zakładników na poczcie w prefekturze Saitama (na północny zachód od Tokio). Policja podała, że ​​został aresztowany.

W Japonii przestępstwa z użyciem przemocy są rzadkie, ponieważ wskaźnik zabójstw jest niski, a przepisy dotyczące broni należą do najsurowszych na świecie. Jednakże około godziny 14:15 we wtorek po południu (05:15 GMT) „osoba wzięła zakładnika i schroniła się na poczcie” w miejscowości Warabi, władze tej gminy poinformowały na swojej stronie internetowej, wyjaśniając, że osoba ta miał coś, co wygląda na broń palną.

Wewnątrz budynku może przebywać około dziesięciu pracowników

W oświadczeniu dodano: „Każda osoba znajdująca się w pobliżu miejsca wypadku proszona jest o przestrzeganie instrukcji policji i ewakuację zgodnie z tymi instrukcjami”. Według „Yomiuri Daily” w budynku prawdopodobnie przebywało kilkunastu pracowników poczty. Telewizja TBS podała, że ​​policja poprosiła 300 mieszkańców okolicy o ewakuację.

Materiał telewizyjny pokazał później, że jedna z zakładników, dwudziestokilkuletnia kobieta, opuszczała pocztę na krótko przed 19:30. Nie udało się dokładnie ustalić, ile osób przebywało w środku. W pobliżu poczty zaparkowało kilka radiowozów.

Ciemna kurtka i kapelusz

Do zdarzenia doszło, gdy policja prowadziła dochodzenie w sprawie odgłosów jednego lub większej liczby strzałów, które słyszano wcześniej tego samego dnia w tym samym obszarze. W wyniku wypadku dwie osoby zostały lekko ranne, choć przyczyny obrażeń nie są znane. Nie było też jasne, czy oba zdarzenia były ze sobą powiązane.

Materiał telewizyjny pokazał rzekomych zakładników wziętych na pocztę, ubranych w ciemną kurtkę i kapelusz i niosących coś, co wyglądało na broń. Ostatecznie mężczyzna został aresztowany. Rzecznik policji w prefekturze Saitama, na północny zachód od Tokio, powiedział: „Szczegóły zostaną podane później”.

Archipelagiem wstrząsnęło ostatnio kilka ataków, w tym zabójstwo byłego premiera Shinzo Abe w lipcu 2022 r. przy użyciu domowej roboty broni palnej podczas przemówienia w kampanii wyborczej. W kwietniu ubiegłego roku obecny premier Fumio Kishida stał się celem urządzenia wybuchowego, także podczas wydarzenia wyborczego. Wyszedł bez szwanku, ale dwie inne osoby odniosły lekkie obrażenia.

READ  Co najmniej 36 zabitych i 56 zaginionych w osuwisku