Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co warto zapamiętać z wtorku, 21 marca

Ten dzień upłynął pod znakiem niespodziewanej wizyty premiera Japonii Fumio Kishidy w Kijowie.

Nowe ręce wyciągnięte do Kijowa. Wtorek, 21 marca, upłynął pod znakiem wizyty premiera Japonii Fumio Kishidy w Kijowie (Ukraina). Ale także dzięki pakietowi pomocowemu Międzynarodowego Funduszu Walutowego o wartości 15,6 miliarda dolarów. Ten plan musi pozwalać „Wspieranie stopniowego ożywienia gospodarczego przy jednoczesnym tworzeniu warunków dla długoterminowego wzrostu w kontekście odbudowy pokonfliktowej i na drodze do członkostwa w Unii Europejskiej”— poinformował w oświadczeniu Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

„owocne” rozmowy między Kijowem a Tokio

Wołodymyr Zełenski cieszył się z rozmów „produktywny” Wraz z japońskim premierem Fumio Kishidą, Kev i Bucha mają niespodziewaną wizytę. Pochwalił też prezydenta Ukrainy „bardzo namacalne pragnienie” z Tokio z „Chronić” Ukraina vs. „rosyjski terror”.

Biorąc pod uwagę siłę Japonii, jej przywództwo w Azji w obronie pokoju i porządku międzynarodowego opartego na zasadach oraz jej odpowiedzialność jako (rotacyjnego) przewodniczącego Grupy Siedmiu, dzisiejsze dyskusje mogą mieć globalny wynik.Jak doceniono w jego codziennej wiadomości wideo.

Moskwa i Pekin świętują swoje „specjalne” stosunki z mieszkańcami Zachodu

Ze swojej strony rosyjscy i chińscy przywódcy kontynuowali zbliżenie, które rozpoczęło się w poniedziałek wizytą Xi Jinpinga w Moskwie. Tym samym Władimir Putin i Xi Jinping pochwalili wejście do „Nowa era” ich związku „prywatny” przeciwko ludziom Zachodu. Co więcej, rosyjski prezydent ostrożnie popiera chiński plan uregulowania konfliktu na Ukrainie, zarzucając jednocześnie Kijowowi jego odrzucenie. Chińska inicjatywa, która wzywa do rozmów pokojowych, zawiera elementy, które mogą „Aby służyć jako podstawa do pokojowego rozwiązania (konfliktu), kiedy będą na to gotowi na Zachodzie iw Kijowie”.Władimir Putin zwolnił.

„Jednak obecnie nie obserwujemy takich działań z ich strony”.Dodał wraz ze swoim chińskim odpowiednikiem, który ze swojej strony potwierdził, że Pekin jest taki sam O pokój i dialog na Ukrainie. W Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że tak „gość” Chiny mają być częścią rozwiązania konfliktu i „Poczekaj na jego odpowiedź”dodawanie „Odbieranie sygnałów, ale nic namacalnego”.

Waszyngton krytykuje plan pokojowy Pekinu

Jest to jak dotąd najbardziej bezpośrednia amerykańska krytyka propozycji chińskiej mediacji w konflikcie. Nie możemy rozsądnie uważać Chin za neutralne. Jeśli chodzi o Ukrainę” – powiedział John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu w Pekinie „nie skazany” inwazja rosyjska, „Nie przestałem kupować rosyjskiej ropy” Powiedział oskarżając Pekin „Szerzyć rosyjską propagandę”.

Świat nie powinien dać się zwieść żadnej taktycznej decyzji Rosji, przy wsparciu Chin czy jakiegokolwiek innego kraju, by zamrozić konflikt na własnych warunkach. Do Uruchomiony nieco wcześniej sekretarz stanu USA Anthony Blinken.

READ  Amerykańskim chirurgom udało się przeszczepić ludzkie serce świni