Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co jest lepsze z RTX 3060?

Pomimo obecnego niedoboru, na Czarny piątek są dobre laptopy do gier z najnowszymi chipami Nvidii w atrakcyjnych cenach. Wybraliśmy dwa wciąż dostępne laptopy Asus i Lenovo, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dla nowoczesnego laptopa do gier poniżej 1000 USD.

Komputer do gier w Czarny piątek: co jest lepsze z RTX 3060?

Premiera nowych kart graficznych Nvidia RTX Ampere wzbudziła alarm ze względu na aktualne niedobory w tej kategorii produktów. Jednak laptopy do gier zwalczają ten niedobór i dziś jest to najlepszy sposób na cieszenie się najnowszymi grami dostępnymi na PC bez konieczności łamania budżetu. W przypadku Czarnego Piątku są dwa referencje ze zintegrowaną kartą graficzną Nvidia RTX 3060 za mniej niż 1000 euro: Asus TUF F15 w Carrefour i Lenovo Legion 5 w Cdiscount, ale co jest najciekawsze? Spróbujmy to wyjaśnić.

Dlaczego warto wybrać Lenovo Legion 5 (15ACH6H)?

  • Port syna HDMI 2.1
  • 2 porty USB C (USB 3.2 Gen2)
  • Drugie gniazdo NVMe SSD

Lenovo Legion 5 (15ACH6H) początkowo oferowany za 1199 euro Dostępne teraz za mniej niż 950 € na Cdiscount Na Czarny Piątek. Jest również dostępny W pakiecie z 3-miesięczną subskrypcją Xbox Game Pass na PC w tej samej cenie, ale z bardziej ograniczonymi zapasami. Wreszcie dla większej liczby majsterkowiczów możesz uaktualnić do 16 GB pamięci RAM, instalując drugi SODIMM 3200 MHz lubię to Dodawanie drugiego dysku SSD NVMe lubię to.

Dlaczego warto wybrać Asus TUF F15 (566HM-HN051T)?

  • Ses 16 Go RAM
  • Jego ekran to 1080p przy 144 Hz
  • Syn USB-C Thunderbolt 4

W dniu premiery w cenie 1199 euro w wersji 15-calowej dostępny jest również Asus TUF F15 (566HM-HN051T) Teraz na wystawie za 999 euro w Carrefour Na Czarny Piątek. Carrefour oferuje również mechanikę w formie voucherów Dla członków bezpłatnego programu lojalnościowego marki.

READ  Samouczek — Jak zaktualizować system Windows 10 do systemu Windows 11

Komputery są bardzo podobne na papierze

Asus TUF F15 i Lenovo Legion 5 to dwa bardzo podobne urządzenia. Oba mają 15-calowy wyświetlacz Full HD i Nvidia RTX 3060. GPU Kompatybilny z Directx 12 UltimateI śledzenie promieni I DLSS. Nadal istnieją pewne różnice, ponieważ Lenovo zawiera jeden z najnowszych procesorów AMD: Ryzen 5 5600H. W Asusie znajdziemy jedno z najnowszych rozwiązań Intela: i5 11400H. Niestety, w tym momencie trudno je porównywać, ponieważ wydajność oferowana przez procesory sześciordzeniowe jest tak podobna, że ​​są one zbyt rygorystyczne w większości testów, z ogólną przewagą Intela w przypadku pojedynczego rdzenia i „wielordzeniowego”. rdzenia AMD. Oba korzystają z kompatybilności z Wi-Fi 6, 1 Gb/s Ethernet i 3 portów USB A 3.1 (Gen1). Wreszcie oba są oczywiście kompatybilne z Windows 11, który może zastąpić Windows 10 od pierwszego użycia. Postępując zgodnie z naszym samouczkiem, aby przejść do systemu Windows 11.

Aby zapoznać się z pełnymi kartami technicznymi producentów, najlepiej wejść na stronę producenta. Więc znajdziesz informacje techniczne o Lenovo Legion 5 pod tym adresem i dalej Asus TUF F15 pod tym adresem.

Który wybierasz?

Jednak badając trochę, znajdujemy pewne różnice, które mogą mieć znaczenie w zależności od potrzeb. Główną różnicą jest pamięć RAM, Asus TUF F-15 był pierwotnie wyposażony w 16 GB pamięci RAM, w przeciwieństwie do 8 GB w Lenovo, ale dzięki temu bardzo łatwo jest uaktualnić do 16 GB, instalując drugi SODIMM 3200 MHz. lubię to. Asus TUF F15 jest wyposażony w port Thunderbolt 4 USB C dzięki procesorowi Intel, na co Lenovo Legion 5 nie pozwala z procesorem AMD, ale nadrabia ten brak dwoma portami USB C 3.2 (Gen2). Z drugiej strony Lenovo Legion 5 ma HDMI 2.1 w porównaniu z zaledwie 2.0b w Asus TUF F15, co jest znaczącym plusem, nawet jeśli 4K przy 120 fps z RTX 3060 jest trudne do osiągnięcia w większości gier. Dwie ostatnie różnice: w Asusie znajdziemy ekran 144 Hz, w Lenovo 120 Hz oraz drugie gniazdo NVMe SSD dostępne w Lenovo.

READ  Wraz z rekordowym przejęciem Activision, Microsoft zmienia rozmieszczenie kart w tym sektorze

Więc różnica między tymi dwoma urządzeniami tkwi w szczegółach. Dlatego też Lenovo Legion 5 będzie skierowany do tych, którzy w przyszłości będą mogli wygodnie aktualizować swój komputer z większą ilością pamięci RAM i drugim dyskiem SSD, jego siła tkwi w jego wszechstronności. Wręcz przeciwnie, Asus będzie skierowany do tych, którzy chcą prościej korzystać ze swojego komputera, korzystając od samego początku z kompletnego rozwiązania.

Czarny piątek już teraz!

Czarny piątek oficjalnie rozpoczął się we Francji i wielu sprzedawców już skorzystało z najlepszych ofert. Oto oferty z okazji Czarnego Piątku, które są już dostępne We francuskich sklepach internetowych.

Możesz również znaleźć nasze typy według tematu:

Aby nie przegapić żadnego dobrego planu na to wydarzenie, oto kilka reakcji, które należy przyjąć teraz, aby nie przegapić żadnej z polecanych przez nas promocji:

  • Śledź nas na naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta Tylko dla dobrych ofert (pamiętaj, aby aktywować dzwonek, aby otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym)
  • Pobierz plik Aplikacja Frandroid (Dostępne na iOS i Androida), aby aktywować powiadomienia w kategorii „Dobre oferty”, a tym samym otrzymywać w czasie rzeczywistym nowe artykuły związane z Czarnym Piątkiem
  • Zapisz się do naszego newslettera Bons Plans, aby upewnić się, że otrzymujesz oferty w wersji zapoznawczej (nie więcej niż jeden e-mail dziennie, rezygnacja z subskrypcji jednym kliknięciem, brak dystrybucji do stron trzecich):


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.