Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Clément Boone nazywa komentarze Caroline Caillou na temat małżeństwa dla wszystkich „niezwykle bolesnymi”

Za pośrednictwem Associated Press Minister Pełnomocny ds. Transportu Klemens Bon w Pałacu Elizejskim w marcu 2022 r.

Za pośrednictwem Associated Press

Polityka – „Jestem jedną z tych osób”. Clement Bonn zareagował w środę, 13 lipca w LCI na komentarze koleżanki z rządu, Caroline Caillou, dotyczące małżeństwa dla wszystkich, nazywając je „niezwykle bolesnymi”. „Nie mówię tego jako jednostka, ale mówię to z politycznego przekonania: o walkę o równość, z ekstremizmem io wartości bliskie mojemu sercu” – dodał.

Były minister stanu ds. europejskich ujawnił publicznie swój homoseksualizm w grudniu 2020 r. W felietonie opublikowanym w czasopiśmie uparty. Ma to miejsce w kontekście ataków na społeczność LGBT+ w Polsce i na Węgrzech.

Czy Caroline Cayo powinna zrezygnować? Odpowiedział: „Nie mam tego do powiedzenia”. Kontynuował: „Zajmuję się polityką ze względu na wartości, one się nie zmieniły i nie zmienią”, wyjaśniając, że rozmawiał na ten temat z kolegą w rządzie. Dziennikarka Ruth Alfreff została również poproszona o przesłuchanie ministra, a także odpowiedzialnego za nią ministra Christophe’a Picchu, o ich wcześniejsze komentarze i działania dotyczące małżeństw osób tej samej płci.

Clement Bonn dodał: „Jestem zaangażowany w rząd, inaczej by mnie tam nie było, ponieważ mam absolutne przekonanie i powtórzyłem, że linia premiera i prezydenta RP jest linią równości i praw. „

Na zakończenie gabinetu rzecznik rządu Olivier Veran stwierdził, że Caroline Caillou jest „częścią rządu i większością, której dowiodły fakty i podjęte przez pięć lat zdecydowane środki zwalczania dyskryminacji, dyskryminacji ze względu na płeć i seksizmu”.

READ  Quinté PMU - Preview PRIX DES DUCS DE NORMANDIE 19 maja 2021 r

Inny członek rządu skomentował AFP: „Zasadą jest, aby nie naciskać głowy kolegi już pod wodą…”. „Ona jest 73-letnią prawicową senatorką… To jest dla niej programowe (…) ale to bzdura. Myślę, że jego gabinet musiał ciągnąć wiosła, żeby wczoraj napisać tweet.

Skarga na zniewagę publiczną do Ministra

12 lipca nowa członkini rządu obroniła się w Senacie Generalnym, ponieważ w przeszłości była uprawniona do „poślubienia wszystkich” z „kaprysu reformy” i „projektu sprzecznego z naturą”, wyjaśniając zachowanie dobra. Relacje z „wszystkimi tymi ludźmi”. Zrozum: z homoseksualistami. Słowa, które rozzłościły ogromną większość klasy politycznej, od Nubijczyków po Republikanów.

„Od dzisiejszego ranka czytam i słyszę wasze wiadomości. Moje słowa zraniły tak wielu z was” – napisała dalej Jego konto na Twitterze Tego samego dnia, zanim popełniłem błąd: „Bardzo mi ich żal, byli z natury niestosowni. Równe prawa powinny być zawsze priorytetem w naszej pracy”.

Kilka stowarzyszeń antyhomofobicznych poinformowało w środę, że złożyło w Paryżu skargę na ministra gmin regionalnych. Skargę, która w środę trafiła do paryskiej prokuratury i o której dowiedziała się AFP, złożyły stowarzyszenia Foam, STOP homofobii, LGBT Sports, LGBT Education, LGBT Familys oraz ADHEOS.

Przestępstwem, o którym mowa, jest publiczna zniewaga grupy osób ze względu na ich orientację seksualną przez osobę sprawującą władzę publiczną. Dziesięć lat po głosowaniu w sprawie Małżeństwo dla wszystkich prawnik stowarzyszenia May-Etienne Decholière uważa, że ​​„te uwagi są oburzające dla homoseksualistów”.

Nie możemy mieć rządu, który twierdzi, że walczy z dyskryminacją, której doświadczamy, i ministra, który pozwala sobie na to. Proszę o jego rezygnację” – dodał do AFP Terence Khachaturian, sekretarz generalny Stop Homophobia.

READ  Beyoncé ponownie nagra piosenkę ze swojego najnowszego albumu, który został skrytykowany przez osoby niepełnosprawne

Zobacz także na The HuffPost: Zgromadzenie Narodowe w żałobie po wypadku przy pracy w jego murach