Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciekawość uchwyciła nowe selfie, tym razem w naturalnym marsjańskim świetle

To nowe selfie z Curiosity na Marsie zostało zrobione w naturalnym świetle: łazik nie używał świateł LED MAHLI do uwiecznienia swojej głowy. Oświetla go tylko słońce w piękny marsjański poranek.

Przez dziewięć lat wędrował po powierzchni Marsa, Ciekawość stała się ekspertem w sztuce autoportretu. NASA po raz kolejny zaprezentowała nowy autoportret swojego łazika 24 sierpnia 2021 r. Jego osobliwością jest to, że został wykonany w naturalnym świetle. ” To zdjęcie zostało zrobione przy użyciu Mars Hand Lens Imager (MAHLI) umieszczonego na wieży na końcu mojego ramienia. Wszystkie diody LED są wyłączone, więc słońce jest jedynym źródłem światła „,” Szczegóły konta na Twitterze Umieść tweeta.

Surowy obraz jest również widoczny na Strona NASA Dedykowany do misji eksploracji Marsa. Dowiedzieliśmy się, że łazik oddał ten strzał 22 sierpnia rano. Tego dnia było 3215 Mars Day (nazwa dnia na Marsie) misji Curiosity. Osłona przeciwpyłowa MALHI była otwarta, a wizjer znajdował się 30 cm od głowicy łazika.

„Hashtag nie ma filtra. ” // Źródło : NASA / JPL-Caltech / MSSS

Wszystkie diody LED urządzenia są wyłączone

Jak wyjaśnia agencja kosmiczna w opisie obrazu: ” Większość obrazów uzyskanych przez MAHLI w świetle dziennym wykorzystuje słońce jako źródło oświetlenia Urządzenie jest jednak wyposażone w diody elektroluminescencyjne (LED).To oświetlenie jest podzielone na trzy grupy diod LED: dwie w świetle białym i jedna w świetle ultrafioletowym.Dzięki temu robot może robić zdjęcia w ciemności lub z wykorzystaniem fluorescencji (co pomaga określić właściwości materiału.) Kiedy Curiosity wykonał to zdjęcie 22 sierpnia rano, żadna z diod LED, ani światła białego, ani ultrafioletowego, nie była włączona.

Od czasu przybycia na Marsa w 2012 roku Curiosity uchwycił w sumie 835 000 surowych obrazów (mówimy o surowych obrazach do mapowania tych, które nie zostały odtworzone lub złożone) za pomocą ich kamer, w tym widoki skalistej powierzchni Marsa, jego wydm, nieba lub chmur. Łazik najwyraźniej nie tylko zajmuje się badaniem krajobrazu: wykorzystuje swoje analizy przede wszystkim do lepszego zrozumienia Czerwonej Planety i jej historii.

READ  Chińska misja Shenzhou 13 przygotowuje się do powrotu z kosmosu

Wszystko o planecie Mars

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo