Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Christophe Izard, ojciec „L’île aux enfants”, zmarł

Christophe Izard, ojciec „L’île aux enfants”, zmarł

Christoph Izard, ojciec Wyspa dla dzieciPierre-Alec Beddar, prezes Osibo Productions, ostatniej firmy produkcyjnej Christophe’a Izarda, powiedział AFP, że był to pionierski program dla młodzieży w latach 70., który zmarł w niedzielę. „Dziś rano wrócił bezpiecznie do swojego domu w regionie paryskim” – powiedział Pierre-Alec Bidar, 85 lat.

główny bohater w wyspa dzieci, Casimir pomarańczowy dinozaurZaznaczając mały ekran, ten „słodki potwór” posuwa się tak daleko, że staje się prawdziwą ikoną międzypokoleniową.

Jak teksty piosenek

Po studiach prawniczych Christophe Izard, syn słynnego prawnika, rozpoczął dziennikarską karierę, kronikując całe muzyczne życie Paryża. W 1968 dołączył do ORTF, pierwszego kanału telewizji publicznej, przed jego stworzeniem, rozwojem i produkcją Wyspa dla dzieci 1974. Nie tylko napisze pierwsze odcinki, ale także podpisze scenariusze piosenek, w tym znanych piosenek Czas się śmiać i śpiewać….

Przez prawie 1000 odcinków Wyspa dla dzieci Zaczarowane ORTF, France 3, potem TF1, zanim przestało działać w 1982 roku. Ulubione danie Casimira, globi bulga – przyrządzane z dżemem truskawkowym, kruszonym bananem i startą czekoladą, „bardzo mocna” i „surowa, ale letnia kiełbasa” – weszło do popularnego języka, synonim dla „nieapetycznej mieszanki”.

Program z animacjami takimi jak Barbababa

Od 1975 roku Christoph Izard proponował także inny program: Środowi gościektóry był skierowany do wszystkich grup wiekowych dzieci, z bajkami, takimi jak Barbababa I seria jak czarny Książe. odnieść sukces Wyspa dla dzieciChristophe Izzard wystartuje Wioska w chmurachktóry będzie działał do 1985 roku na TF1.

W 1987 roku Christophe Izard zostanie wyrzucony z nowo sprywatyzowanej Une i dołączy do Antenne 2. Następnie stworzy animację Albert Piąty Rycerz.