Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Christophe Dechavannes opowiada o alkoholizmie swojego ojca w C à vous

Christophe Dechavannes opowiada o alkoholizmie swojego ojca w C à vous

wideo – Prezenter programu „Quelle époque” wspomina swoją przeszłość w księdze wyznań, w której opowiedział dziś wieczorem smutny rozdział w talk show France 5.

Christophe Dechavannes występuje w każdą sobotę w programie „Co za czas!” Razem z Leah Salamą. Swoją historię opowiada w środę, 24 stycznia, w „C à vous” z okazji wydania swojej książki Bez transmisjiopublikowane przez Flammarion.

Jeden rozdział przywołuje na myśl ojca gospodarza „Ciel, mon Mardi!” Albo nawet „Witajcie, to my!”, który zmarł w 1984 roku w wieku zaledwie 54 lat. A „Przystojny mężczyzna, jak James Dean, którego twoja matka wyrzuciła za nadmierne picie», opisał w wywiadzie udzielonym Patrickowi Cohenowi. Uzależnienie, które go zabiło.

To podstępna choroba, z której nie można się w ten sposób wyleczyć.

Christophe Dechavin w filmie „C do ciebie”

„Nawet zanim odszedł, nie było go zbyt często ze mną”.W rozmowie z France 5 Christophe Dechavannes opisuje, zanim wspomina popołudnie spędzone na łowieniu ryb z ojcem, które dla chłopca prawie zakończyło się tragedią: „Powrót był gorący, ponieważ prawie nam się nie udało i po kilku latach zrozumiałem dlaczego. To dlatego, że sesja po polowaniu była trochę zbyt relaksująca…”.

„Był alkoholikiem i ta choroba jest bardzo smutna. To są ludzie, którzy potrzebują pomocy. To podstępna choroba, z której nie da się tak samemu wyjść. Nie należy z tego żartować”.dodaje.

„Widzę budżety na usługi dla osób uzależnionych pochodzące z systemu zależności dla tysięcy ludzi. Oznacza to życie tysięcy ofiar przemocy, wypadki samochodowe itp. I co roku obcinamy te budżety. Nie rozumiem. „Następnie potępia Christophe'a Dechavannesa.

Przeszłość, która wywarła ogromny wpływ na życie historyka. „Co za epoka!” „Zawsze uważałem, żeby nie umrzeć. Do pewnego wieku szczypałem się w tyłek, żeby przejść przez barierę. To zabawne, ponieważ spotkałem wiele osób, które w młodym wieku straciły rodziców i które cierpiały na ten lęk przynajmniej do osiągnięcia tego wieku.”Christophe Dechavannes kontynuuje.

READ  Globalna prognoza rynku oprogramowania rozrywkowego zrewidowana w raporcie nowego sklepu z badaniami rynku, ponieważ oczekuje się, że COVID-19 będzie miał ogromny wpływ na sprzedaż w 2021 r.

Zobacz też – „W «Co za era!», trochę mądrzejszy i trochę droższy”: Florent Bagny uważa, że ​​Christophe Dechavin był gejem

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >