Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińska stacja kosmiczna: kolejny udany spacer kosmiczny dwóch astronautów

Chińska stacja kosmiczna: kolejny udany spacer kosmiczny dwóch astronautów

Kosmos – kolejny sukces Chin. Dwóch chińskich astronautów przeprowadziło nowy spacer kosmiczny w piątek 20 sierpnia, aby go ukończyć Mocowanie ramienia przegubowego na tiangong, Chińska stacja w budowieAgencja kosmiczna odpowiedzialna za loty załogowe.

Ta sekunda kosmiczny spacer W ciągu dwóch miesięcy, emitowany w telewizji publicznej, jest częścią ambitnego chińskiego programu kosmicznego, który umieścił już sondy na Księżycu i Marsie.

To było trzech chińskich astronautów W połowie czerwca wystartował z pustyni Gobi (północno-zachodnie Chiny) i ich statek kosmiczny zadokował w Tianhe („Niebiańska Harmonia”) – jedynej z trzech jednostek stacji kosmicznej, która znajduje się już w kosmosie.

Ta załogowa misja kosmiczna (Shenzhou-12) jest najdłuższą w historii tego kraju azjatyckiego: trzej mężczyźni pozostaną na orbicie przez trzy miesiące.
W piątek astronauci Ni Haisheng i Liu Beoming wyszli z jednostki Tianhe, aby zainstalować podnóżki i stół warsztatowy na ramieniu robota stacji, podała Human Space Agency (CMSA).

Najdłuższa załogowa misja w Chinach

Zdjęcia nadawane przez państwową telewizję CCTV ukazywały dwóch ubranych na biało mężczyzn, pracujących na zewnątrz statku, do którego byli przywiązani kablem. Mieli również za zadanie dostosować kamerę panoramiczną, zgodnie z kanałem.

Był to trzeci spacer kosmiczny chińskich astronautów.
Pierwsza, wdrożona w 2008 roku, sprawiła, że Chiny Trzeci kraj, który sam zabrał człowieka w kosmos, po Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych. Druga miała miejsce na początku lipca 2021 r. na budowanej stacji kosmicznej.

Shenzhou-12 to pierwsza chińska misja załogowa od prawie pięciu lat i kwestia prestiżu dla Partii Komunistycznej, która w tym roku obchodzi stulecie swojego istnienia. Nazwany w języku angielskim CSS (od „Chińska Stacja Kosmiczna”) i chińskim Tiangong („Niebiański Pałac”), po ukończeniu będzie podobny rozmiarami do byłej sowieckiej stacji Mir (1986-2001). Będzie miała co najmniej 10 lat.

READ  Dziwna galaktyka w kształcie trójkąta zauważona przez Hubble'a

Zobacz także na The Huffpost: Dlaczego życzymy sobie, gdy widzimy spadającą gwiazdę?