Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chcesz pomóc nauce?  Wyślij swoją tubę do tych badaczy

Chcesz pomóc nauce? Wyślij swoją tubę do tych badaczy

Sebastian Kulitzky przez Getty Images Projekt „Le French Gut” zaprosił Francuzów do przesłania próbek swoich kału.

Sebastian Kulitzky przez Getty Images

Projekt „Le French Gut” zaprosił Francuzów do przesłania próbek swoich kału.

Flaga – 66 milionówJelita Różne. Aby lepiej zrozumieć bakterie i drobnoustroje, które zamieszkują nasze jelita, w piątek, 16 września, w ramach projektu „Le French Gut” wystosowano apel do Francuzów o przesyłanie próbek kupa. Badanie prowadzone przez Narodowy Instytut Badań Rolnictwa, Żywności i Środowiska (Inrae), Szpitale Paryskie i AgroParisTech ma na celu zebranie 100 000 próbek kału do 2027 roku.

Celem tego projektu jest zmapowanie mikrobioty jelitowej Francuzów. Ten ostatni, często porównywany do „drugiego mózgu”, odgrywa kluczową rolę w funkcjach odpornościowych, nerwowych czy trawiennych. Nauka i przyszłość. Lepsze zrozumienie ich działania może pomóc w wyjaśnieniu, jak rozwijają się niektóre choroby, takie jak cukrzyca, choroba Leśniowskiego-Crohna czy rak.

nauka uczestnicząca

Ale do tego naukowcy potrzebują pomocy Francuzów. Początkowa faza ich badań polega na zebraniu 3000 próbek kału w 2022 roku. Nic prostszego, gdybyś chciał się zaangażować: wejdź na stronę francuz.fr i kliknij Dołącz do projektu. Wystarczy założyć konto i odpowiedzieć na dziesięciominutowy kwestionariusz dotyczący Twojego stylu życia i nawyków żywieniowych. Po kilku dniach oczekiwania otrzymasz zestaw do odebrania stołka prosto z domu, wraz z instrukcją obsługi, jak go wysłać.

Z drugiej strony nie możesz wziąć udziału, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią i/lub nosicielem niektórych chorób, zwłaszcza przewodu pokarmowego. Ponadto tylko mieszkańcy stolicy Francji mogą przekazać tę darowiznę.

Najlepsza walka z chorobami przewlekłymi

„Z pomocą Francuzów powstanie dużo wiedzy naukowej”I potwierdza swoje stanowisko, aby„Wściecz. Te badania pomogą określić a Osobiste żywienie profilaktyczne na niektóre choroby i Kontrola chorób przewlekłych. Mikrobiologia jest naprawdę niezbędna do odblokowania nowych podejść profilaktycznych i terapeutycznych”.dodał badacz mikrobiomu Joel Doré podczas konferencji prasowej.

READ  Kosmos: Jak astronauci chodzą do toalety?

Projekt „Le French Gut” jest częścią globalnego badania TheProjekt „Milion Ludzkiego Mikrobiomu”. Według naszych kolegów z WydanieChiny, Dania, Szwecja i Estonia już uczestniczyły w Międzynarodowej Bazie Mikrobiomów, a pierwsze wyniki są spodziewane w 2024 r.

Zobacz także na HuffPost :