Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były producent Gilbert Rozon złożył pozew o gwałt

Gilbert Rozon po przybyciu do Montreal Court 6 listopada 2020 r. – Paul Chiaison / AP / SIPA

Aktorka pozywa byłego biznesmena Ze zwiastuna z Quebecu Gilberta Rozona, Były juror programu Francja ma niesamowity talentI
W postępowaniu cywilnym w sprawie domniemanej napaści na tle seksualnym Jego historia sięga 1994 roku, dowiedzieliśmy się od jego prawnika.

Aktorka z Quebecu Patricia Tolasen zażądała 1,6 miliona kanadyjskich dolarów (1 milion euro) od Gilberta Rozona, który został uniewinniony w grudniu w innej sprawie za gwałt i nieprzyzwoitą napaść, która groziła zamknięciem go w więzieniu.

62-letnia aktorka twierdzi, że została „brutalnie zgwałcona” przez Gilberta Rozona

Dzisiaj Patricia Tollassen wniosła pozew cywilny przeciwko Gilbertowi Rosonowi. Trudel Johnston & Lespérance poinformowali w komunikacie, że pani Tolassen domaga się odszkodowania w wysokości 600 000 dolarów, oprócz 1 miliona dolarów odszkodowania za napaść na tle seksualnym, której doznała w 1994 roku.

62-letnia aktorka z Quebecu twierdzi, że została „brutalnie zgwałcona” przez Gilberta Rozona, zgodnie z petycją złożoną w sądzie w Montrealu, powołując się na media. Skontaktowano się z sądem w Montrealu, a dokumentu nie udało się wysłać do AFP w czwartek rano. Aktorka jest rzeczniczką „Courageuses”, grupy dwudziestu rzekomo prześladowanych kobiet z poprzedniego produktu w latach 1982-2016, czemu Roson stanowczo zaprzecza.

Sąd Najwyższy Kanady jesienią odrzucił apelację tej grupy, która chciała wytoczyć powództwo zbiorowe przeciwko Rozonowi. „Ten pozew jest następstwem decyzji kanadyjskiego Sądu Najwyższego, aby nie rozpatrywać apelacji Courageusów po tym, jak Sąd Apelacyjny w Quebecu odmówił im pozwolenia na ściganie napastnika w ramach procedury zbiorowej” – dodali adwokaci Patricii Tollassen.

Aktorka pojawiła się w kilku filmach wyreżyserowanych przez reżysera z Quebecu Xaviera Dolana, w tym Moja matka została zabita. Gilbert Rozon, założyciel „Just for Laughs”, został oskarżony o napaść na tle seksualnym w październiku 2017 r., Co zmusiło go do szybkiej rezygnacji ze stanowiska. #Ja również.

READ  skandal! Fani Britney Spears atakują Justina Timberlake’a: szokująca prawda