Brisbane ATP – Dominic Thiem przechodzi przez pierwszą rundę kwalifikacyjną, a jego mecz przerwał bardzo jadowity wąż

Dominic Thiem jest (prawie) na turnieju ATP 250 w Brisbane. W sobotę Austriak pokonał Jamesa McCabe (2–6, 7–6 (4), 6–4) i awansował do ostatniej rundy kwalifikacji.

Powiedzieć, że były numer trzy na świecie miał trudności z wygraniem swojego pierwszego meczu w sezonie, to mało powiedziane. W obliczu 20-letniego Australijczyka, na którego wyzwanie zupełnie nie wpłynęło, Thiem musiał obronić trzy punkty meczowe przy stanie 2-6, 3-5. Trzeba przyznać, że zwycięzca US Open 2020 zmierzył się z dwoma przeciwnikami: Maccabi, który skomplikował mu życie… ale i wężem. I nie byle jaki.

Najniebezpieczniejszy australijski wąż

Rozpoczęliśmy drugiego seta, kiedy widzowie zauważyli chwiejącego się pnącza w pobliżu tablic ogłoszeniowych, blisko chłopców od podawania piłek. Niegrzeczny? Lokalne media podają, że jest to wąż brunatny ze wschodu. Najniebezpieczniejszy gatunek australijski wg Narodowy GeografPotrafi zabić człowieka w mniej niż trzydzieści minut.

Natychmiastowe podjęcie działań bojowych. Mecz został przerwany na 40 minut, po czym wysłano specjalistę, który miał usunąć 50-centymetrowego węża, co wywołało aplauz publiczności.

Niezwykły fakt – „Nigdy mi się to nie zdarzyło i nigdy tego nie zapomnę”. – Co nie zmartwiło Tima, który wygrał decydującą partię przed wygraniem trzeciego seta.