Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brexit ponownie reguluje prawo znaków towarowych, karty podatkowe i prawo spółek

SEB działa jako branża pod względem własności intelektualnej. Francuska grupa, zatrudniająca 36 000 osób w 150 krajach, posiada portfolio około 20 000 marek i wzorów. Trzy tysiące z nich jest zarejestrowanych w ewidencji Unii Europejskiej. W wyniku Brexitu adresy te nie są już ważne na terytorium Wielkiej Brytanii od 31 grudnia 2020 r. Spodziewana sytuacja w grupie: „Od czasu głosowania w sprawie Brexitu prowadzimy prace monitorujące, monitorujemy zapowiedzi i rozwój sytuacji” wyjaśnia Isabel Bessi Pierre, Dyrektor ds. Prawnych i Własności Intelektualnej w SEB.

W ciągu pięciu lat między głosowaniem w sprawie Brexitu a faktycznym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej firma dokonała przeglądu swoich nagłówków. Więc śpiewała Kopie znaków towarowych W przypadku niektórych produktów mogą być ofiarami podrabiania bezpośrednio w Urzędzie Własności Intelektualnej (UKIPO), organie odpowiedzialnym za rejestrację znaków towarowych, modeli i patentów w całym kanale. Tak jest na przykład w przypadku OptiGrill, jednego z głównych produktów brytyjskiej marki Tefal, który automatycznie dostosowuje gotowanie kawałka mięsa w zależności od jego grubości.

Odnów bez utraty praw

Te środki ostrożności ostatecznie okazały się niepotrzebne, wyjaśnia François Herbe, prawnik kierujący zespołem ds. własności intelektualnej i przemysłowej w Cornet Vincent Ségurel: „Negocjacje w sprawie Brexitu doprowadziły w końcu do Reprodukcja znaków towarowych UE w zapisach anglojęzycznychBez żadnych opłat i podatków. Proces został zautomatyzowany z zachowaniem starszeństwa znaków. Więc to oznacza Utrata praw nie będzie brana pod uwagę Dla właścicieli, którzy będą mogli dalej pracować na angielskiej ziemi. „Ale teraz muszą być traktowane jak nazwiska obce, ponieważ muszą być odnawiane, zgodnie z angielskimi procedurami, po upływie okresu ich ważności” – tłumaczy prawnik, który zaleca zatrudnienie swojego adwokata, gdy zbliża się termin odnowienia.

Podnosi jednak kwestię wymagającą szczególnej uwagi: problem Znaki towarowe objęte rejestracją W Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej (EUIPO) w dniu 31 grudnia: „Nie powielane w zapisach angielskich. Proszą o złożenie wniosku o rejestrację w UBIPO przed 30 września 2021 r.” Procedura kosztuje około 200 euro, do której zostaną dodane opłata żądana przez potencjalnego lokalnego przedstawiciela. Po tym terminie obligacja zdeponowana w Wielkiej Brytanii straci pierwszeństwo w ewidencji EUIPO.

READ  Muzeum Polskie wystawia prowokacyjną sztukę, która rzuca wyzwanie „zniesieniu kultury”, ale niektórzy widzą rasizm

Czujność nad umowami licencyjnymi

Valerie Jenin, adwokat w Lavoix, specjalizująca się w prawie znaków towarowych, w ostatnich miesiącach otrzymała od swoich klientów wiele próśb w tej sprawie. Zaprasza do tego firmy Przegląd ich portfolio marek i wzorów : „Musimy teraz uszeregować zarejestrowane znaki towarowe i projekty w Wielkiej Brytanii z innymi międzynarodowymi tytułami i przewidzieć dodatkową linię budżetową, która może zostać ustanowiona”.

Adwokat doradza również firmom planującym zawarcie umów licencyjnych na znaki towarowe zachowanie ostrożności. „Obie strony będą musiały wyjaśnić, czy zamierzają włączyć Wielką Brytanię do przyszłych kontraktów”. Jeśli chodzi o te, które już są podpisane, są bardziej ostrożni Możliwość edycji : „To może w rzeczywistości prowadzić do renegocjacji innych punktów kontraktu, co nie zawsze leży w interesie jednej ze stron. Musisz uważać, aby nie otworzyć puszki Pandory”.